نخبگان و پژوهشگران در خط مقدم جهاد علمی قرار دارند | نخبه ها
خدمات مرکز


نخبگان و پژوهشگران در خط مقدم جهاد علمی قرار دارند
news-image


کارشناسان و بازرسان سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری کشور با حضور در مرکز رشد و خلاقیت شهید حسن پور از طرح ها و پرژوه های مخترعان استان قزوین بازدید کردند.

ابراهیم حق وردیلو مسئول سازمان بسیج علمی استان در این جلسه بیان کرد: ایجاد فضای مناسب برای به  اثبات رساندن طرح ها و ایده های نوآورانه،شناسایی و بهره مندی از ظرفیت ها و توانمندی های بالقوه و بالفعل استان،حمايت و تلاش در جهت ايجاد و رشد و توسعه واحدهاي كوچك و طرح های صنعتی و ارائه مشاوره‌هاي علمی ،تخصصی ، کارگاهی و آزمایشگاهی از جمله اهداف راه اندازی مرکز رشد است.

وی افزود: به منظور بررسی طرح ها و پروژه های مخترعان و مبتکران جهت حمایت و استقرار در این مرکز کارگروه های تخصصی 8 گانه با کمک کارشناسان و داوران علمی ایجاد شده است.

این مسئول اضافه کرد:اقشار مختلف بسیج از جمله بسیج اساتيد، فارغ التحصيلان و دانشجويان و دانش آموزانی  که دارای ايده ها و طرح های نو با مبانی علمی هستند و  دسترسی به مراکز تحقیقاتی و امکانات آزمایشگاهی را ندارند می توانند از خدمات این مرکز استفاده کنند.

حقوردیلو تصریح کرد: از ابتدای سال تا کنون 12 طرح به دبیرخانه مرکز رسیده و بعد از داوری طرح های دریافتی تا کنون 5 طرح موفق به استقرار در مرکز شده اند و از کارگاه ها و خدمات مرکز برای تجاری سازی محصول استفاده می کنند.

محسن بلوکی مدیر مرکز رشد و خلاقیت بسیج استان قزوین در این جلسه گزارش مختصری از عملیات بازسازی، فرآیند پذیرش طرح در مرکز، تیم های گانه کارشناسی و داوری طرح ها،اقدامات و فعالیتهای مركز رشد و خلاقیت بسیج با بازدید کنندگان ارائه دادند.

مدیر مرکز رشد بسیج گفت: مراكز رشد فضاى مناسب جهت تجارى كردن دستاوردهاى تحقيقاتى و فناورانه و حمايت از توسعه كسب و كارهاى دانش‌بنيان را ایجاد کرده‌اند.

منبع خبر:خبرگزاری علم و فن آوری

خبر های دیگر
news-image
بهره‌مندی شرکت‌های مستقر درپارک‌های فناوری از تسهیلات نظام‌وظیفه تخصصی

سید محمد صاحبکار خراسانی، رئیس مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان در نشست آشنایی با تسهیلات جدید نظام‌وظیفه تخصصی


news-image
راهی که ایران در توسعه صنایع خلاق پیش رو دارد

اکثر کشورهای دنیا با توجه به ظرفیت‌های فرهنگی و سطح دانش خود سرفصل‌های ویژه‌ای را برای تحقق صنعت خلاق در نظر گرفته‌اند. ...


news-image
حمایت شرکت‌های دانش‌بنیان برای حضور در فن‌بازار حوزه انرژی

همزمان با نخستین همایش بین‌المللی دانشگاه سبز زمینه حضور شرکت‌های فناور و