مخترع آسفالت جاذب آلودگی سرب و لنز طبی دائمی مطرح کرد | نخبه ها
خدمات مرکز


مخترع آسفالت جاذب آلودگی سرب و لنز طبی دائمی مطرح کرد
news-image


به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از لرستان؛ نخبگان سمبولي زنده از طرز تفکر وجود علم و عمل در اجتماع هستند که نسبت به گروه‌های مختلف و يا حتي کل جامعه بايستي داراي قدرت بيشتر و جاذبه باشند.

اين نخبگان بايستي به نحوي نقش خود را در جامعه بازي کنند که زندگي آنان به‌عنوان الگو به‌خصوص در نسل جوان موردتوجه قرارگرفته و حتي زندگي آنان مورد تقليد قرار گيرد.

به‌طورحتم بها دادن به افراد نخبه موجب حفظ آنان به‌عنوان ذخاير و منابع علمي و فکري جامعه نقش مهمي در جلوگیری از نفوذ خرده‌ فرهنگ‌های بيگانه و بی‌هویتی نسل جوان دارد.

امروزه تعداد نخبگان از مشخصه‌های جوامع مدرن بوده و هرروز شاهد ظهور نخبگان جديدي در جامعه هستيم که صاحب‌فکر و انديشه بوده و نماينده بخشي از جامعه و يا اثرگذار بر آن می‌باشند.

محمد سبزواری عضوهیات علمی فیزیک و معاونت دانشجویی دانشکده فنی حرفه‌ای خرم‌آباد در گفتگو با خبرگزاری علم و فناوری اظهار داشت: متولد ۵۷ هستم و اختراعات از سال ۸۸ به‌طورجدی مطرح شدند،  دارای 2 دکتری فیزیک گرایش نانو هستم که دو بار پژوهشگر برتر کشور و یک‌بار استان معرفی‌شده‌ام و دارای   ۷ کتاب و مقاله آی اس آی و ۱۶ تا کنفرانسی را دارا می باشم همچنین  دارای 2 اختراع، آسفالت جاذب آلودگی سرب و لنز طبی دائمی بوده است.

وی بابیان اینکه دوستان و همکاران و حتی دانشجویان خوش‌فکر، باعث ایده گرفتن من شده‌اند گفت: لنز طبی دائمی در سال ۹۰ و ۹۱ به ثبت رسید، مشکل اصلی در ساخت محدودیت‌های مالی و آزمایشگاهی نانو تکنولوژی بود.

نخبه لرستان تصریح کرد:  به صاحب ایده اعتماد کنند و فقط بعد مادی در نظر گرفته نشود و مالکیت معنوی و فکری محصول حفظ گردد. یک اختراع ممکن است چندین مرحله زمان ببرد تا تبدیل به محصول و یک کار تجاری شود.

سبزواری خاطر نشان کرد: بنده به‌عنوان کسی که ایده‌های زیادی دیدم و شنیدم، تجربه نشان داده است واقعاً گوش دادن به بیان ایده ها هم لذت‌بخش است.

وی افزود: پيشرفت كشور درگرو توجه به نخبگان است و تا زمانی که امكان نقش‌آفرینی نخبگان در سازمان‌ها و دستگاه‌هاي اجرايي وجود نداشته باشد، پيشرفت و توسعه لازم ايجاد نمي‌شود.

منبع خبر:خبرگزاری علم و فن آوری

خبر های دیگر
news-image
حمایت شرکت‌های دانش‌بنیان برای حضور در فن‌بازار حوزه انرژی

همزمان با نخستین همایش بین‌المللی دانشگاه سبز زمینه حضور شرکت‌های فناور و


news-image
درمان بیماری‌های اعصاب با کاربری سلول‌های بنیادی

دومین سمپوزیوم یک‌روزه بیماری‌های اعصاب و سلول‌های بنیادی همکاری ستاد


news-image
دریافت اطلاعات بیماری بدون نیاز به جراحی

نانوفناوری در ارتباط با فناوری‌های زیستی می‌تواند فرصت شناخت درون کوچک‌ترین بخش‌های موجودات