بازدید جمعی از مهندسین از مرکز رشد و خلاقیت قزوین | نخبه ها
خدمات مرکز


بازدید جمعی از مهندسین از مرکز رشد و خلاقیت قزوین
news-image


به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان قزوین؛ جمعی از اعضای شورا و مهندسین سازمان بسیج مهندسین صنعت استان قزوین از مجموعه کارگاه ها و آزمایشگاه های مرکز رشد و خلاقیت بسیج شهید حسن پور بازدیدکردند.

محسن بلوکی مدیر مرکز رشد و خلاقیت بسیج اظهار کرد:به منظور آشنایی هر چه بیشتر بسیجیان عزیز استان ،با آثار و دستاوردها و ظرفیتهای بسیج و افزایش توانمندی آنان در زمینه های کارآفرینی ، تعدادی  مهندسان  سازمان بسیج مهندسین استان قزوین  از مرکز رشد و خلاقیت بسیج بازدید کردند.

وی گفت: مراکز رشد و خلاقیت با اهداف متعدد و متنوعی در ابتدا ایجاد شد و ارائه انواع خدمات فنی و کارگاهی به مخترعان و مبتکران و شرکتهای دانش بنیان یکی از منظورهای ایجاد و راه اندازی این مراکز است.

این مسئول افزود:هدف اصلى مراكز رشد ايجاد فضاى مناسب جهت تجارى كردن دستاوردهاى تحقيقاتى و فناورانه و حمايت از توسعه كسب و كارهاى دانش‌بنيان است.

مسئول مرکز رشد و خلاقیت استان قزوین عنوان کرد: مرکز رشد و خلاقیت شهید حسن پور قزوین باتدبیر مسئولان سازمان مرکزی در تهران و با حمایت فرماندهان سپاه استان قزوین در سال 1384 راه اندازی شد.

بلوکی بیان کرد: مركز رشد و خلاقیت بسیج با ارايه خدمات حمايتى از ايجاد و توسعه کسب و کارهای جديد توسط كارآفرينان در قالب واحدهاى نوپاى فعال صاحب ايده در حوزه فناوري‌هاى پيشرفته و اهداف اقتصادى مبتنى بر دانش و فناورى پشتيبانى مى كند.

وی اظهار کرد: در این برنامه بازدیدکنندگان از نزدیک با انواع اختراعات،تولیدات،خدمات و محصولات تجاری شده مخترعان بسیجی و همچنین از آزمایشگاه ها و کارگاه های مرکز و... بازدید کردند.

این مسئول افرزود: این مرکز انواع طرح های و پروژه های مخترعان را پذیرش نموده و پس از طی مراحل کارشناسی مورد حمایت انواع حمایتهای مادی و معنوی از طرح های مخترعان قرار می دهد.

 مسئول مرکز رشد و خلاقیت استان قزوین در پایان از نحوه پذیرش طرح در مرکز و انواع حمایتهای مادی و معنوی از طرح های مخترعان توضیحاتی را بیان کردند.

منبع خبر:خبرگزاری علم و فناوری

خبر های دیگر
news-image
اهدای دست مصنوعی چاپ سه بعدی

پسر 10 ساله‌ای که بدون دست راست به دنیا آمده بود، برای کریسمس یک دست مصنوعی خواهد داشت


news-image
ترکیب جدیدی برای مبارزه با باکتری‌های مقاوم

پژوهشگران آمریکایی، با الهام از یک مولکول، ترکیب جدیدی ابداع کرده‌اند که شاید بتواند با باکتری‌هایی که در برابر دارو مقا ...


news-image
95 مجموعه دانش‌بنیان و خلاق تلاش کرد تا در روزهای کرونایی آموزش تعطیل نشود

توسعه آموزش آنلاین، ره‌آورد شیوع بیماری کرونا در کشور بود. نوعی از درس خواندن مجازی که به زیرساخت‌های فناورانه و نوآوران ...