خوردن ماهی از ابتلا به بیماری ام اس جلوگیری می کند | نخبه ها
خدمات مرکز


خوردن ماهی از ابتلا به بیماری ام اس جلوگیری می کند
news-image


طبق مطالعه ای که امروز در دانشگاه اعصاب لس آنجلس صورت گرفت خوردن ماهی حداقل یک بار در هفته یا یک تا سه بار در ماه علاوه بر مصرف روزانه مکمل های روغن کبد ماهی ممکن است باعث کاهش خطر ابتلا به مولتیپل اسکلروز یا همان MS شود.

خبرگزاری علم وفناوری  به نقل از sciencedaily طبق مطالعه ای که امروز در دانشگاه اعصاب لس آنجلس صورت گرفت خوردن ماهی حداقل یک بار در هفته یا  یک تا سه بار در ماه علاوه بر مصرف روزانه مکمل های روغن کبد ماهی ممکن است باعث کاهش خطر ابتلا به مولتیپل اسکلروز یا همان MS شود.

این یافته ها نشان می دهد که اسید چرب امگا 3 در ماهی ها ممکن است با کاهش خطر ابتلا به MS همراه باشد؛مولتیپل اسکلروزیس یک بیماری سیستم عصبی مرکزی است که ارتباط بین مغز و سایر قسمتهای بدن را تحت تاثیر قرار می دهد.  با سیستم ایمنی بدن، سیستم ایمنی بدن را میلین  ماده ای  بسیار سفید  که عصب ها را  محافظت می کند.
منبع خبر:خبرگزاری علم و فن آوری

خبر های دیگر
news-image
پژوهشکده‌ باستان شناسی از انجام نقشه باستان‌شناسی کشور منع شد

جامعه‌ی باستان‌شناسی ایران در نامه‌ای به منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درخواست های خود را اعلام کردند.


news-image
آلایندهﻫﺎی نفتی را با گیاهان حذف کنیم

محققان کشور با انجام پژوهشی مطالعه نقش گياه و ترشحات ريشه بر روي تحرك و قابليت دسترسي زيستي آلايندهﻫﺎي نفتي در خاك و تسر ...


news-image
ابزاری برای ارزیابی روان‌شناختی ناباروری

محققین ایرانی در مطالعه‌ای پژوهشی که نشریه بین‌المللی جهاد دانشگاهی، IJFS به انتشار نتایج آن پرداخته است، به شرح فعالیت ...