حفظ محیط‌زیست به کمک اینترنت | نخبه ها
خدمات مرکز


حفظ محیط‌زیست به کمک اینترنت
news-image


به دلیل گسترش روزافزون قاچاق محصولات به‌دست‌آمده از جانوران وحشی در اینترنت، ۲۱ شرکت فناوری پیشرو برای مبارزه و توقیف فروش غیرقانونی جانوران وحشی در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی با یکدیگر همکاری می‌کنند.
قاچاق جانوران وحشی یک جنایت فراگیر است که حیوانات و جمعیت آن‌ها را تهدید می‌کند. اینترنت و شبکه‌های اجتماعی باعث شده تا قاچاقچیان بتوانند محصولاتی چون عاج فیل و شاخ کرگدن را به‌صورت غیرقانونی و به‌طور آنلاین و آسان به فروش برسانند.
در حال حاضر ۲۱ شرکت فناوری پیشرو برای جلوگیری از فروش غیرقانونی جانوران وحشی در سایت‌ها و وب‌سایت‌های خود در حال همکاری با یکدیگر هستند. هفته گذشته، اتحادیه جهانی مبارزه با تجارت قاچاق جانوران وحشی به‌وسیله صندوق بین‌المللی رفاه حیوانات و صندوق جهانی محیط‌زیست (WWF) راه‌اندازی شد که شامل شرکت‌هایی مانند گوگل، فیس‌بوک، مایکروسافت، اینستاگرام، علی‌بابا و غیره است.

پیش‌بینی می‌شود که ادامه این همکاری گروهی شرکت‌های فناوری پیشرو تا سال ۲۰۲۰ میلادی، کاهش ۸۰ درصدی قاچاق جانوران وحشی در سراسر شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های فروش آنلاین را در برداشته باشد.

امروزه بازار سیاه و فروش غیرقانونی محصولات به‌دست‌آمده از جانوران وحشی بیش‌ازپیش گسترش پیداکرده است و یکی از دلایل اصلی آن می‌تواند فروش اینترنتی آسان و کم دردسر آن باشد. در این روش افراد می‌توانند کاملاً ناشناس باقی بمانند و محصولات خود را به‌آسانی به فروش برسانند. بسیاری از افراد تصور می‌کنند جنایاتی مانند قاچاق عاج‌های فیل یا شاخ‌های کرگدن مانند گذشته محدود است اما فناوری‌های جدید باعث شده تا راه‌های جدید و آسان پیش روی این جنایتکاران قرارگرفته و فروش غیرقانونی این‌گونه محصولات گسترش پیدا کند.

در این پروژه بزرگ که از همکاری این شرکت‌های فناوری پیشرو تشکیل می‌شود، چالش بزرگی وجود دارد و آن این است که اگر در سایت و یا شبکه‌ای اجتماعی، قاچاق و یا فروش غیرقانونی دیده نشود، آن شرکت یا سایت باید نگران باشد. این مسئله نشان می‌دهد که فعالیت‌های غیرقانونی فروش محصولات قاچاق در شبکه یا سراچه دیگر به‌صورتی پنهانی در حال انجام است.

منبع خبر:سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
کسب رتبه دوم ایران در حوزه فناوری‌های پرتاب و زیر ساخت‌های فضایی در منطقه

رییس مرکز ملی فضایی ایران از کسب رتبه دوم ایران در حوزه فناوری‌های پرتاب و زیر ساخت‌های فضایی


news-image
پروتز مغزی تقویت حافظه با موفقیت روی انسان آزمایش شد

درمطالعه جدید پروتزمغزی برای تقویت حافظه روی انسان در مرکز پزشکی باپتیست ویک پریس، نصب و آزمایش شد، حافظه کوتاه مدت و بل ...


news-image
توانمندی دانش‌بنیان‌ها مدیریت تالاب‌ها را ارتقا می‌دهد

توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه‌های گوناگون به کار می‌آید. تقویت ارتقای مدیریت منابع طبیعی تالاب‌‌ها در کشور یکی ا ...