سریع‌ترین انباره اطلاعاتی جهان | نخبه ها
خدمات مرکز


سریع‌ترین انباره اطلاعاتی جهان
news-image


شرکت اینتل با اختراع و عرضه کردن حافظه 800P توانسته است تا دسترسی به سریع‌ترین انباره اطلاعاتی ممکن را برای کاربران فراهم سازد و این امر موجب شده است که بتوان به‌راحتی سرعت سیستم‌های کامپیوتری را افزایش داد.
حافظه‌های داخلی به نسبت پردازنده‌ها و حافظه‌های پردازشی یا رم پیشرفت چندانی نداشته‌اند و این امر در کنار عدم پیشرفت باتری، بزرگ‌ترین معضل‌های دنیای فناوری به‌حساب می‌آیند. بااین‌حال راهکارهایی مانند حافظه‌های SSD توانسته‌اند این مشکل را تا حدی رفع کنند ولی این رفع ایراد، تنها تک‌بعدی بوده است.

مشکل اصلی اینجاست که حافظه‌های SSD علیرغم سرعت‌بالا، قیمتی بسیار گران دارند و همین امر نیز در پذیرش عمومی آن‌ها و بقای هارددیسک‌ها مؤثر بوده است. بااین‌وجود شرکت اینتل یک انباره اطلاعاتی جدید عرضه کرده است که در نوع خود یکی از بهترین‌های بازار در زمینه سرعت است.

این حافظه که 800P نام دارد، سرعتی چند برابر حافظه‌های SSD را برای شما به ارمغان می‌آورد ولی مشکل کار این است که این سرعت به معنای هزینه‌ای سرسام‌آور است. قیمت این حافظه، 3 برابر قیمت حافظه‌های SSD است و این امر به این معنی است که هزینه شما در جمع‌کردن یک سیستم کامپیوتری به‌شدت بالا خواهد رفت.

فناوری این سیستم جدید از نوع 3D XPoint است که یک اختراع ویژه از سوی شرکت اینتل به‌حساب می‌آید. برای درک بهتر سرعت این محصول کافی است بدانید که در تست ارسال یک فایل مشابه بر روی این حافظه و حافظه SSD شرکت سن دیسک، 800P توانست تا این کار را در 13.56 ثانیه انجام بدهد ولی این زمان برای حافظه شرکت سن دیسک برابر با 38.74 ثانیه بود.

منبع خبر:سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
مهارت‌آموزی از اصول موفقیت در فناوری‌های نوین است

بازدید از آزمایشگاه و فعالیتهای علمی و فرهنگی مدارس رزمندگان با هدف توسعۀ فعالیت‌های مهارتی دانش‌آموزی برگزار شد.


news-image
فناوری فوتونیک به پنج بخش سلامت کشور ورود کرد

پنج حوزه خاص مرتبط با سلامت در حوزه فوتونیک شناسایی شده اند، که ضمن کاربردی بودن این بخش ها، دارای اهمیت زیادی در بخش سل ...


news-image
سلاح جدید مبارزه با آلزایمرکشف شد

محققان دانشگاه علوم پزشکی واشنگتن سلاح جدیدی را در مبارزه با آلزایمر آزمایش کرده اند. در آزمایشهای موش، تیم نشان داده یک ...