روبات دوست‌داشتنی | نخبه ها
خدمات مرکز


روبات دوست‌داشتنی
news-image


به گزارش خبرگزاری علم و فناوری به نقل از theguardian؛ دوست داشتنی؛ نام این ربات ساخت امریکاست.این ربات می‌تواند بخندد و همدم تنهایی شما باشد. به فرزندان‌تان آموزش بدهد و با سالمندان همنشینی کند. پخت غذا پیشنهاد دهد و وضعیت هوا را پیش‌بینی کند.

محققان امریکایی دانشگاه ایندیانا اواخر سال ۲۰۱۷ موفق به ساخت این ربات شده اند.صورت این ربات دارای صفحه نمایشی است که با برخورد با هر حرکت احساسی ،متناسب با صورت انسان تغییر می کند یعنی هنگام سخنان خنده دار می خندد در زمان غصه چهره اش بر افروخته می شود.سازنندگان این ربات هدف خود را اینطور توضیح می دهند که والدین خانواده ها بیشتر اوقات خود را بیرون از خانه سپری می کنند؛کودکان نیاز به تربیت و سالمندان نیز نیاز به کسانی نیاز دارند با آنها صحبت کنند تا حوصله آنها سر نرود.

در مرحله دوم هدفشان این است که جای حیوانات خانگی را بگیرند تا از دردسرهای نگهداری حیوانات خانگی خانواده ها را برهانند.این ربات اواخر سال ۲۰۱۸ وارد بازارهای امریکا و ژاپن خواهد شد.

منبع خبر:خبرگزاری علم و فن آوری





خبر های دیگر
news-image
تنها تلسکوپ رادیویی روسیه در فضا از کنترل خارج شد

سازمان فضایی روسیه اعلام کرده تنها تلسکوپ رادیویی این کشور در فضا از کنترل خارج شده است.


news-image
فراخوان دومین جشنواره ملی، فرهنگی و هنری، ایران ساخت منتشر شد

دومین جشنواره ملی، فرهنگی و هنری «ایران ساخت» با هدف تولید محتوا برای حمایت از کالای ایرانی، محصولات و خدمات دانش‌بنیان ...


news-image
ثبت نام نمایشگاه اینوتکس 2020 آغاز شد

ثبت نام در نمایشگاه اینوتکس 2020 در دهه اول اسفند ماه آغاز شد. نهمین نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری (اینوتکس 2020) ...