نخستین شناور چند منظوره فولادی به آب انداخته شد | نخبه ها
خدمات مرکز


نخستین شناور چند منظوره فولادی به آب انداخته شد
news-image


به همت محققان داخلی، نخستین شناور چندمنظوره فولادی (Multicat) در مدت 6 ماه، در یارد کشتی‌سازی سیراف واقع در شهرک صنعتی پرند تهران ساخته شد، این شناور بر اساس نیازمندی‌های مشتری با تلفیقی از عملکرد شناورهای یدک‌کش و مولتی کت طراحی و ساخته‌شده و به‌واسطه چندمنظوره بودن، در طراحی متفاوت است،  کلیه مراحل طراحی و ساخت این شناور که تحت کلاس موسسه رده‌بندی ایرانیان نظارت‌شده  توسط متخصصان داخلی شرکت فن‌آوران سیراف انجام‌گرفته است.

حسن ابراهیم پور ضیایی  مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان فن‌آوران سیراف، طراح و تولیدکننده شناور چندمنظوره (Multicat)، بابیان اینکه اظهار داشت: زمان تحویل تقریبی ساخت شناوری مشابه در یاردهای اروپایی معادل 11 ماه است، که ما توانستیم شناور فوق را در مدت 6 ماه طراحی تولید و آب اندازی کنیم. 

پور ضیایی تصریح کرد: مزیت‌های رقابتی شرکت سیراف در مقابل شرکت‌های تولیدکننده بین‌المللی همانند کیفیت بالا، قیمت رقابتی و زمان تحویل بسیار مناسب آن مشتریان داخلی و خارجی را مجاب به همکاری و استفاده از تولیدات این شرکت نموده است.

ضیایی در رابطه با طراحی شناور، افزود: این شناور بر اساس نیازمندی‌های مشتری با تلفیقی از عملکرد شناورهای یدک‌کش و مولتی کت طراحی و ساخته‌شده و به‌واسطه چندمنظوره بودن، در طراحی متفاوت است. کلیه مراحل طراحی و ساخت این شناور که تحت کلاس موسسه رده‌بندی ایرانیان نظارشده توسط متخصصان داخلی شرکت فن‌آوران سیراف انجام‌گرفته است.

لازم به ذکر است، شرکت دانش‌بنیان فن‌آوران سیراف به‌عنوان پیشرو در ساخت شناورهای سبک تا طول 22 متر، پیش‌ازاین در سال 95 اولین نمونه شناورهای چندمنظوره آلومینیومی سرویس‌دهی به مزارع پروش ماهی در قفس در دریا را طراحی و ساخته است. و در حال حاضر هر دو شناور چندمنظوره (Multicat) فعال در حوزه‌ی آب‌های ایران در دریای کاسپین، شناور شهید طرحچی (آلومینیومی) و شناور دریابندر 6 (فولادی) تولید این شرکت است.

منبع خبر:بنیاد ملی نخبگان

خبر های دیگر
news-image
توانمندی آزمایشگاه‌ها در واسنجی تجهیزات آزمایشگاهی معرفی می‌شود

مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی گفت: به زودی فرم‌هایی در مورد نیازمندی‌ها و توانمندی‌های آزمایشگاه‌ه ...


news-image
صنعتی که وابسته به اقتضائات بومی نباشد نمی‌تواند سبب توسعه شود

اسلامی با اشاره به لزوم انطباق صنعت بر مقتضیات بومی، گفت: ایجاد شرکت دانش‌بنیان و به سبب آن


news-image
کمترین هزینه با پیل‌های سوختی نانوکاتالیست ایرانی

محققان دانشگاه علم و صنعت ایران نانوکاتالیست‌هایی را سنتز کرده‌اند که می‌تواند هزینه ساخت پیل‌های سوختی