نخستین داروی درمان میگرن در جهان معرفی شد | نخبه ها
خدمات مرکز


نخستین داروی درمان میگرن در جهان معرفی شد
news-image


 اعلان رسمی تولید صنعتی داروی اسپری ملی درمان میگرن  «میگرن کات» برای نخستین بار در جهان با حمایت پارک فناوری پردیس معاونت علمی صورت گرفت. 
در این مراسم رضا رمضانی مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان توسعه‌یافته میم دارو  بیان کرد: 11/67 درصد مردم ایران دچار بیماری میگرن هستند، یعنی چیزی حدود 9 و نیم میلیون نفر. در جهان این رقم 12 درصد و حدود 800 میلیون نفر است. پس رنج عظیمی در جهان است که طی مطالعات آمریکا در سال 2010، این بیماری 21 میلیارد دلار برای هر بیمار هزینه در بر دارد. 

وی افزود: در ایران سالیانه 8 هزار میلیارد تومان برای میگرن هزینه می‌شود. یعنی 840 هزار تومان برای هربیمار سالیانه و 74 هزار تومان ماهیانه. اما این دارو می‌تواند با 500 هزار تومان در دوره کامل درمان که 4 تا 6 ماه طول می‌کشد این بیماری را به طور کل درمان کند. این درحالی است که هزینه بیماران میگرن متداوم و سالیانه است اما این هزینه یک‌بار برای همیشه خواهد بود. 

رمضانی با تاکید بر این که در تمام دنیا این باور وجود دارد که بیماری میگرن درمان پذیر نیست، گفت: این ناباوری در علم پزشکی به نوعی برخی موارد سد راه ما شد، چرا که هیچکس باور نمی‌کرد میگرن درمان داشته باشد. اما من به عنوان یکی از بیماران میگرن در طول سالیان، امروز کاملاً از این بیماری درمان شدم. 

به گفته وی یک بشکه داروی «میگرن کات» ارزشی برای با 10 هزار بشکه نفت با احتساب قیمت ارز داخلی در بر دارد. 

مدیرعامل شرکت دانش بنیان تولید کننده این داروی درمان میگرن، بیان کرد: تا امروز 200 هزار نسخه از این دارو تولید شده و در 130 داروخانه با ورود کمتر از یکماه توزیع شده است. در حال حاضر داروخانه‌های تهران، اصفهان، رشت و قم این دارو را عرضه می‌کنند که تا 6 ماه دیگر امیدواریم تمامی استان‌های کشور از آن بهره مند شوند. 

وی با تاکید بر حمایت‌های پارک فناوری پردیس معاونت علمی، آن را موهبت خواند و افزود: تولید این دارو از نظر جهانی ادعای بزرگی است. دوست نداریم این دارو محبوس باشد و تلاش می‌کنیم تا فراتر از دایره ایران جلو رفته و به کشورهای دیگر نیز عرضه شود. 

منبع خبر:بنیاد ملی نخبگان

خبر های دیگر
news-image
هیات تجاری و فناوری ایران وارد کامپالا شد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در راس هیاتی عالی رتبه و به همراه 70 شرکت دانش بنیان و فناور شب گذشته با استقبال وزير عل ...


news-image
پروانه فعالیت 5 استارتاپ بیمه‌ای صادر شد ستاری با استارتاپ‌ها تحولی جدی در انتظا ...

5 استارتاپ فعال در حوزه کارگزاری بیمه آنلاین پروانه فعالیت خود را از معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری و رییس سازمان بیمه ...


news-image
دوازده گام با محصول سالم از مزرعه تا سفره

شبکه محصول سالم( طرح شمس) با حمایت ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با هدف توانمندسازی، حمایت، ...