آخرین فناوری‌های صنعت آلومینیوم ارائه می گردد | نخبه ها
خدمات مرکز


آخرین فناوری‌های صنعت آلومینیوم ارائه می گردد
news-image


دانشگاه علم و صنعت در راستای ارائه آخرین یافته‌های علمی در صنعت آلومینیوم و جذب سرمایه‌گذاری خارجی پنجمین دوره کنفرانس بین‌المللی آلومینیوم را برگزار می‌کند.
دکتر منصور سلطانیه، دبیر علمی پنجمین کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی آلومینیوم ایران (IIAC2018) هدف از برگزاری این رویداد را ارائه آخرین دستاوردهای علمی مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی و صنعت عنوان کرد و گفت: لزوم برگزاری این کنفرانس در مقیاس بین‌­المللی ایجاد زمینه‌های سرمایه­‌گذاری در صنعت آلومینیوم کشور بوده است.

سلطانیه افزود: از 107 چکیده مقاله ارسال شده به دبیرخانه این کنفرانس 74 مقاله کامل از دانشگاه‌­ها و صنایع داخلی و همچنین از مراکز تحقیقاتی خارجی چون ATIE Uno Informatica و Italtecno از ایتالیا، Hatch Ltd از کانادا و ABB Metallurgy از سوییس پذیرفته شده است.

وی با بیان اینکه تمام مقالات پذیرفته شده در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) نمایه خواهند شد، یادآور شد: علاوه بر آن مقالات برتر نیز در شماره اختصاصی مجله­ علم و مهندسی مواد دانشگاه علم وصنعت ایران (IJMSE) منتشر می‌شوند.

به گفته این محقق مجله علم و مهندسی مواد دانشگاه علم و صنعت در انستیتو اطلاعات علمی (ISI) پذیرفته شده است.

دبیر علمی پنجمین کنفرانس و نمایشگاه بین‌­المللی آلومینیوم ایران با بیان اینکه  تولید آلومینیوم را در گرو در دسترس بودن انرژی ارزان دانست و یادآور شد: مزیت­ اصلی کشور در این زمینه بهره‌­مندی از انرژی ارزان‌­قیمت نفت و گاز است و امیدوارم  سیاست‌­های مسوولین کشور به جای صادرات مستقیم گاز، با بهره­برداری حداکثری از میادین مشترک گازی، تولید برق و در نهایت تولید و صادرات آلومینیوم جایگزین شود.

به گفته وی، توجه به این زمینه اشتغال مولد در کشور، افزایش ارزش­ افزوده­ محصول صادراتی و رونق صنعت و اقتصاد کشور را در پی دارد.

به گفته وی این کنفرانس در روزهای 4، 5 و 6 اردیبهشت ماه سال آینده برگزار خواهد شد.

منبع خبر:سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
فراخوان فرصت سرمایه‌گذاری در شرکت دانش‌بنیان صنعت برق و آب اعلام شد

مرکز فن بازار معاونت علمی فراخوان فرصت سرمایه‌گذاری در شرکت دانش‌بنیان فعال در حوزه صنعت برق و آب را اعلام کرد.


news-image
نرم‌افزاری برای تبدیل تلفن همراه به دستگاه امنیتی

ادوارد اسنودن که به خاطر رسوا ساختن دولت آمریکا و افشای اطلاعات شنود این کشور


news-image
تاریخ پرتاب راکت لب اعلام شد

یک استارتاپ فضایی آمریکایی تحت عنوان "راکت لب" (Rocket Lab) تاریخ جدیدی را برای پرتاب نخستین موشک تجاری خود اعلام کرده ا ...