نابود کردن سیارک های نزدیک زمین با اسلحه هسته ای | نخبه ها
خدمات مرکز


نابود کردن سیارک های نزدیک زمین با اسلحه هسته ای
news-image


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بازفید، اگر سیارکی به اندازه یک دهکده کوچک به سمت زمین حرکت کند و دانشمندان دیر خبردار شوند، نمی توان نسبت به این رویداد واکنشی سریع انجام داد. تنها راه ممکن منفجر کردن این شی آسمانی است.

درهمین راستا محققان ناسا مشغول بررسی احتمال به کارگیری یک فضاپیمای مخصوص هستند تا اجرام آسمانی که به زمین نزدیک می شوند را با کمک اسلحه هسته ای معدوم کنند.

محققان ناسا با همکاری سازمان ملی امنیت هسته ای آمریکا برنامه ای برای ماموریت «عکس العمل سریع برای کاستن سرعت سیارکی با سرعت زیاد» (HAMMER) تعیین کرده اند.

فضاپیمای ۸.۸ تنی HAMMER خودکار به سمت سیارک هدایت می شود یا صخره آسمانی را با استفاده از یک دستگاه هسته ای منفجر می کند.

محققان با توجه به تاثیر احتمالی برخورد سیارک ۱۶۰۰ فوتی Bennu این طرح را ارائه کرده اند.

البته اکنون خطر برخورد این سیارک با زمین وجود ندارد. اما احتمال اندکی وجود دارد که این سیارک قرن بعدی به زمین برخورد کند.

محققان ماه آتی نتایج این تحقیق  را در کنفرانسی در ژاپن ارائه می کنند.

منبع خبر: پارسی نیوز

خبر های دیگر
news-image
طرح دوست‌علمی در استان خراسان‌شمالی برگزار می‌شود

اولین مرحله طرح دوست علمی در حوزه خلاقیت و کارآفرینی به همت بنیاد نخبگان خراسان‌شمالی برگزار می‌شود.


news-image
ساخت دستگاهی برای تحریک عمقی مغز توسط محققان کشور

طراحی و پیاده‌سازی یک نمونه آزمایشگاهی دستگاه IPG، شارژ باتری بی‌سیم و برنامه‌ریز بیرونی جهت تحریک عمقی مغز عنوان پروژه‌ ...


news-image
آب شیرین‌کن‌های پرتابل با استفاده از پنل‌های خورشیدی تولید شد

یکی از شرکت‌های مستقر در مرکز نوآوری دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی آب شیرین‌کن‌های پرتابلی را با استفاده از پنل‌های خورشی ...