عینک واقعیت مجازی که روی صوت تمرکز می کند | نخبه ها
خدمات مرکز


عینک واقعیت مجازی که روی صوت تمرکز می کند
news-image


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیجیتال ترندز، شرکت Bose برای تولید هدفون های ضد سروصدا و تجهیزات صوتی مشهور است. این شرکت مشغول ساخت یک عینک واقعیت افزوده است که به جای منظره روبروی فرد روی اصوات تمرکز می کند.

این گجت هم مانند بقیه عینک های واقعیت افزوده آنچه اطراف کاربر است را می بیند اما به جای آنکه یک اطلاعات بصری به تصاویر اضافه کند، سرنخ های صوتی برای او پخش می کند.

این شرکت  قصد دارد یک واحد آکوستیک بسیار کوچک در قاب عینک تعبیه کند و به این ترتیب صوت تولید می شود.

جان گوردن نایب رئیس بخش محصولات الکترونیکی مصرف کننده Bose در این باره می گوید: عینک Bose AR نوع جدیدی از واقعیت افزوده است. گجت مذکور محیط فرد را صدا گذاری می کند و تصویر را تغییر نمی دهد بنابراین کاربر می تواند از مناظر اطراف خود لذت ببرد. این عینک محیط و منظره پیش روی کاربر را تشخیص می دهد و می تواند به طور لحظه ای با زمان و مکان مرتبط شود. به این ترتیب فرصت های بی شماری برای سفر، آموزش و غیره فراهم می کند.

 همچنین این عینک با محصولات و اپلیکیشن های مختلف مرتبط می شود.

علاوه بر تمام این موارد عینک علائم جاده ای را به زبان خارجی ترجمه می کند و آن را با صدای بلند برای کاربر می خواند یا داستان مربوط به یک نقاشی در موزه را برای او تعریف می کند.

 این عینک می تواند حرکات را ثبت کند، بنابراین با توجه به حرکاتی مانند تکان دادن سر می تواند موسیقی در حال پخش را تغییر دهد.

نمونه اولیه عینک مجهز به بلوتوث و میکروفون است و با سیری یا دستیاب گوگل مرتبط می شود.

منبع خبر:پارسی نیوز

خبر های دیگر
news-image
تایر و لاستیک هوشمندی که خود را پنجرگیری می کند

یک شرکت آمریکایی از تایری گوی مانند رونمایی کرده که به وسیله هوش مصنوعی کار می کند


news-image
دست رباتیکی که قادر است یک مکعب را بچرخاند

محققان گروه تحقیقات رباتیک "OpenAI" به تازگی توانستند سیستم رباتیکی را توسعه دهند که موجب می‌شود یک دست رباتیک بتواند قا ...


news-image
اندی روبین، در آینده همه‌چیز پا خواهد داشت

اندی روبین که یکی از سرمایه‌گذاران بزرگ صنایع روباتیک در جهان محسوب می‌شود معتقد است که در آینده‌ای نه‌چندان دور همه‌چیز ...