نخبگی پدیده‌ای شدنی در تکامل استعدادبرتر است | نخبه ها
خدمات مرکز


نخبگی پدیده‌ای شدنی در تکامل استعدادبرتر است
news-image


با هدف بسط تفکر اهتمام به سرمایه‌های انسانی مستعد و تأکید بر اخلاق نخبگی و مسئولیت نخبگان و به منظور فراهم ساختن زمینه اثرگذاری نخبگان در جامعه، نشست اجتماع نخبگانی به همت بنیاد نخبگان استان گیلان برگزار شد.

در این نشست، مسعود اصفهانی؛ رئیس بنیاد نخبگان گیلان گفت: این بنیاد وظیفه دارد تا همگام با سایر نهادها و سازمان‌های استانی به امر شناسایی، توانمندسازی تکریم، تجلیل و الگوسازی از نخبگان و استعدادهای برتر اهتمام ورزد.

وی مفهوم «اهتمام» را فراتر از «اهمیت» دانست و افزود: اهتمام مبتنی بر نهایت توجه در حد دغدغه و اقدام فعالانه است که از این نظر فراتر از اهمیت محسوب می‌شود.

اصفهانی ادامه داد: یکی از اهداف این نشست تأکید بر اهتمام مسئولان نظام از جمله مدیران استانی است در عین فشردگی برنامه‌های روزانه، بویژه در پایان سال، به موضوع سرمایه‌های انسانی و سرمایه‌های جدیدی که طی رویدادهای اخیر شناسایی شده‌اند، است.

رئیس بنیاد نخبگان گیلان با اشاره به مسیر نخبگی، تصریح کرد: این مسیر مبتنی بر بنیان سه وجه دانش‌آموزان، معلمان و والدین است و نخبه بر این مدار همکاری خلق می‌شود. نخبگی پدیده‌ای «شدنی» است که در اثر تکامل استعداد برتر خلق می‌شود و در پی آن ایفای وظیفه خطیر اثرگذاری و تخلق به اخلاق نخبگی، نخبه را از دیگران متمایز می‌سازد.

وی یادآور شد: یکی دیگر از وظایف بنیاد نخبگان، تقدیر از مستعدان‌برتر و تکریم و الگوسازی از نخبگان است و با توجه به اینکه کلیه برنامه‌های بنیاد دارای ماهیت فرهنگی هستند، در مراسم تکریم ضمن توجه به تجلیل از فرد یا افراد مورد تکریم، به موضوع الگوسازی تأکید خاص شده است.

رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان در پایان سخنان خود پیام تقدیر دکتر ستاری؛ رئیس بنیاد ملی نخبگان را قرائت کرد.

لازم به ذکر است، در پایان این مراسم با اهداء لوح تقدیر بنیاد ملی نخبگان و جوایزی ارزنده از دانش‌آموزان برگزیده نوزدهمین جشنواره خوارزمی تقدیر شد.

منبع خبر:بنیاد ملی نخبگان

خبر های دیگر
news-image
فرصت جذب سرمایه در بستر فعالیت استارتاپ‌های حوزه "آی تی" فراهم می‌شود

در پی برگزاری مراسم افتتاحیه بیست چهارمین دوره از نمایشگاه الکامپ، ستاد توسعه فناوری اطلاعات، ارتباطات و فضای مجازی معاو ...


news-image
توانایی ایران برای ارائه خدمات تعمیر و نگهداری هواپیما به کشورهای منطقه

دبیر ستاد توسعه صنایع و فناوری‌های دانش‌بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی گفت: در حال حاضر ایران توانایی ارائه خدمات تع ...


news-image
کروم جدید جلوی خالی شدن جیب کاربران اینترنت را می گیرد

گوگل نسخه ۷۱ مرورگر اینترنتی کروم را طراحی کرده که در زمان بازدید کاربران از برخی وب سایت ها که به دنبال خالی کردن جیب ا ...