مک لارن محصول شگفت‌انگیز دیگری عرضه می‌کند | نخبه ها
خدمات مرکز


مک لارن محصول شگفت‌انگیز دیگری عرضه می‌کند
news-image


شرکت مک لارن به‌تازگی اعلام کرده است که مدل هیبریدی BP۲۳ را با قیمت ۲٫۲ میلیون دلار عرضه خواهد کرد که این محصول می‌تواند سرعتی نزدیک به ۳۹۰ کیلومتر بر ساعت داشته باشد.
خودرو‌های سوخت فسیلی به پایان راه خود رسیده‌اند و هر ساله شرکت‌های بزرگ به سراغ استفاده از محصولاتی پاک‌تر می‌روند. در این میان یکی از روندهای محبوب برای مهاجرت از سوخت فسیلی به سوخت‌های پاک را باید خودروهای هیبریدی دانست.

این خودروها معمولا از یک نوع سوخت فسیلی و یک نوع سوخت زیستی استفاده می‌کنند. این موضوع موجب می‌شود که بتوان آن‌ها را با پذیرش بیشتری در بازار روبرو کرد و در نتیجه نیز به‌تدریج بتوان اذهان عمومی را آماده استفاده از خودروهای غیر فسیلی کرد.

در این میان مک لارن به‌تازگی از خودروی هیبریدی جدید خود با نام مک لارن ر رونمایی کرده است. این هیولا با دو نوع سوخت بنزین و برق کار می‌کند و در نوع خود یک سوپر اسپرت تمام عیار است. این خودرو توانسته است تا با این شرایط، رقیبی جدی برای بوگاتی شیرون باشد.

مک لارن BP۲۳ می‌تواند به سرعتی نزدیک به ۳۹۰ کیلومتر در ساعت برسد که این سرعت برای یک خودرو الکتریکی بسیار شگفت‌انگیز است. این محصول با قیمتی بهتر از بوگاتی عرضه می‌شود. بوگاتی شیرون برچسب قیمت 3 میلیون دلاری دارد درحالی‌که مک لارن BP۲۳ برای خریداران تنها 2 میلیون و 200 هزار دلار هزینه خواهد داشت.

شایان ذکر است که مک لارن BP۲۳ تنها به تعداد ۱۰۶ دستگاه ساخته خواهد شد و به همین دلیل نیز دستیابی به آن بسیار دشوار خواهد بود. این محصول ابعاد و ساختی مشابه با خودروی فرمول یک شرکت مک لارن دارد و می‌تواند تمام معادلات مربوط به خودروهای هیبریدی را تغییر بدهد.

منبع خبر:سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
اولین واکسن جهانی آنفلوانزا وارد فاز آزمایش بالینی شد

یک شرکت داروسازی در انگلیس، فاز دوم آزمایش بالینی آنچه که اصطلاحا "اولین واکسن جهانی آنفلوانزا" عنوان می شود


news-image
به‎روزرسانی کارشناسان آزمایشگاهی ابزار توسعه و ارتقای کیفی آزمایشگاه‌ها است

مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی معتقد است که سرمایه‌گذاری برای به‎روزرسانی کارشناسان آزمایشگاه و تشو ...


news-image
همراهی فناوری نانو در آشپزخانه

آشپزخانه‌ای که هرروزه با آن سروکار داریم نیز محیطی است که می‌توان با استفاده از فناوری نانو بازدهی بالاتری به آن داد.