کوچکترین اندازه دریچه مکانیکی که در جهان تایید شده است | نخبه ها
خدمات مرکز


کوچکترین اندازه دریچه مکانیکی که در جهان تایید شده است
news-image


به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان؛ به نقل از medicalxpress، سازمان غذا و داروی ایالات متحده کوچکترین دریچه قلب مکانیکی در جهان را تصویب کرد، این دریچه برای نوزادان و دیگر شیرخوران  که دارای نقایص قلبی هستند استفاده می شود.

در یک گزارش خبری روز سه شنبه، آژانس اعلام کرد که یک نسخه 15 میلیمتری دریچه قلب مکانیکی Master Series  با  Hemodynamic Plus Sewing Cuff  را تأیید کرده است.

این دریچه قلب مکانیکی برای اولین بار در سال 1995 برای بیماران آسیب دیده، اختلال عملکرد دریچه های آئورت یا دریچه میترال تایید شد. تصویب دریچه های کوچکتر برپایه  یک مطالعه بالینی  با 20 نوزاد در سن 1.5 تا 27 ماه  انجام گرفت.

واکنش های جانبی بالقوه دریچه ممکن است شامل لخته شدن خون در دستگاه و خونریزی در مغز باشد. FDA   تاکید می کند: این دریچه در بیمارانی که نمی توانند تحرک ضد انعقاد را تحمل کنند، نباید استفاده شود.
جف شوئن، مدیر مرکز بهداشت و درمان رادیولوژی FDA، در بیانیه ای می گوید: "در حالی که دریچه های قلبی بزرگ برای سالها تأیید شده  بود، یک نیاز برآورده نشده،  در بیماران جوان کودکان، به خصوص نوزادان و شیرخواران با نقص دریچه مادرزادی وجود  داشت و آن نیاز به استفاده از دریچه های قلب بسیار کوچک  بود.
دریچه های مکانیکی قلب Master Series توسط St. Jude Medical که در سنت پل مین ساخته شده است.

منبع خبر:خبرگزاری علم و فن آوری





خبر های دیگر
news-image
محصولات فناورانه نانو وارد بازار ایران و کره جنوبی می شود

مدیر کارگروه امور بین‌الملل ستاد توسعه فناوری نانو گفت: توانستیم کلوپی با کره جنوبی راه اندازی کنیم تا در نهایت محصولات ...


news-image
ساخت در پوش فیلتر روغن با قابلیت جلوگیری از آسیب موتور خودرو

مخترع قزوینی با حمایت سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان قزوین موفق به ساخت در پوش فیلتر روغن با قابلیت


news-image
آب شیرین‌کن‌های پرتابل با استفاده از پنل‌های خورشیدی تولید شد

یکی از شرکت‌های مستقر در مرکز نوآوری دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی آب شیرین‌کن‌های پرتابلی را با استفاده از پنل‌های خورشی ...