توسط محققان شرکت دانش بنیان مهر اندیشان انجام شد | نخبه ها
خدمات مرکز


توسط محققان شرکت دانش بنیان مهر اندیشان انجام شد
news-image


محققان شرکت دانش بنیان مهر اندیشان، در راستای دستیابی به آب سالم دستگاه تصفیه آب یونیزقلیایی و شش ضلعی را بومی سازی کردند.

حمید مهرجو مدیر عامل این شرکت دانش بنیان در گفتگو با خبرنگار این خبرگزاری،اظهار داشت: آب مایعی است که از H2O تشکیل شده است، هیدروژن و اکسیژن به دلیل داشتن بارهای مثبت و منفی همدیگر را جذب می  کنند. در طبیعت با توجه به انرژی و حرکتی که آب دارد، H2O هایی که با هم پیوند می دهند تعداد شش مورد در پایدارترین حالت  است و بشدت هم در حال گردش به دور خود هستند، نمونه آن آب برف و باران است.

مهرجو افزود: کریستال آب شش ضلعی دارای اندازه 60 هرتز و دقیقا هم اندازه دهانه سلول است، در این حالت آب براحتی وارد سلول شده و خارج می شود و علاوه بر این املاح مورد نیاز هم براحتی در دسترس سلول قرار می گیرد.   

وی ادامه داد: در آبهای دیگر مثل آب شهری به دلیل این که یکسری فرآیندهایی اتفاق می افتد و آب از حالت طبیعی خارج می شود و به خاطر این که انرژی خود را از دست داده اند و بار دار هستند کریستالهای آب بجای شش ضلعی تا 90 پیوند تشکیل داده بنابراین کریستالهای آب شهری بزرگ می شود و یک کریستال 90 ملکولی داریم.

این محقق خاطرنشان کرد: در آب شهری  که همه مدل آب از شش ضلعی تا خوشه های کریستال بزرگ داریم، ملکولهایی می توانند جذب سلول شود که دارای اندازه کوچک هستند و خوشه های آبی بزرگ(آب نیمه هیداراته) قابلیت جذب خیلی کمتری در سلول دارند، طبیعتا املاح رسانی و سوخت و ساز  کمتر می شود و در بلند مدت تاثیر نامطلوب خود را نشان می دهد.  ممکن است سلول تشنه باشد اما با خوردن آب هم آبرسانی درست انجام نشود و در دراز مدت باعث پیری سلول شود.

وی گفت: منابع آب شش ضلعی مانند آب چشمه که در کوهستانها و از مخازن برف و باران تامین شود و در حرکت هم باشد آب خوبی است نفوذ پذیری بسیار بالایی دارد، همه جا قابل دسترس نمی باشد.

مهرجو تصریح کرد: تحقیقی در رابطه با آب رودخانه زاینده رود و چاههای اصفهان انجام دادیم و مشاهده شد که این آبها  با شش ضلعی فاصله زیادی دارد.

وی در پاسخ به این سوال که اندازه این خوشه های آب چگونه بود، گفت:  تقریبا در حد خوشه های آب شهر که دارای خوشه های ملکولی120 تا 150 هرتز است، همچنین مشابه بودند با تصفیه آبها چون تصفیه آبها هم املاح آب را می گیرد اما خوشه های آب شهری را کوچک و یا منظم نمی کند.

منبع خبر:خبرگزاری علم و فن آوری

خبر های دیگر
news-image
تغییرات فصلی در اتمسفر سیاره‌های فراخورشیدی می‌تواند نشانه حیات بیگانه باشد

پژوهش جدید اخترشناسان نشان می‌دهد که تغییرات فصلی در اتمسفر سیاره‌های فراخورشیدی می‌تواند نشانه حیات بیگانه باشد.


news-image
گذاری برنحوه آشکارسازی سرقت‌های علمی

نرم‌افزار تشخیص سرقت علمی، سامانه‌ای تحت وب است که


news-image
بیواتانول سوختی سبز و مفید برای حفظ محیط‌زیست

درحال حاضر ظرفیت تولید سـوخت زیسـتی در کشـور وجود دارد؛ اما عزم ملی در به کارگیری آن وجود ندارد. کشـورهای پیشـرفته دنیا ...