مخترعان برای ثبت اختراع با حقوق مالکیت فکری آشنا می‌شوند | نخبه ها
خدمات مرکز


مخترعان برای ثبت اختراع با حقوق مالکیت فکری آشنا می‌شوند
news-image


کارگاه آشنایی با حقوق مالکیت فکری در ثبت اختراع با همکاری فن بازار منطقه‌ای در سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود.
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان کارگاه آشنایی با حقوق مالکیت فکری با تاکید بر ثبت اختراع را با همکاری فن بازار منطقه‌ای و بنیاد نخبگان این استان 17 اسفندماه برگزار می‌کند.
موضوعاتی که در این کارگاه مطرح خواهد شد آشنایی با مفهوم مالکیت فکری شامل مصادیق مالکیت فکری، تعریف پتنت و انواع آن، حایگاه نظام ثبت اختراع؛ اجزای پتنت شامل بخش‌های مختلف یک پتنت، کارکردها، انواع و ساختار پتنت ها؛ شرایط احراز پتنت شامل شروط ثبت اختراع، نحوه بررسی شروط ثبت اختراع و مثال‌های کاربردی است.
حضور در این کارگاه برای مخترعین، اعضای فن بازار، شرکت‌های دانش‌بنیان، واحدهای فناوری مستقر در پاک علم و فناوری سیستان و بلوچستان رایگان است. دریافت گواهی حضور در این کارگاه منوط به پرداخت هزینه مربوطه تا حداکثر 15 روز پس از برگزاری دوره خواهد بود.
کارگاه آشنایی با حقوق مالکیت فکری با تاکید بر ثبت اختراع به همت پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان و همکاری فن بازار منطقه‌ای و بنیاد نخبگان این استان 17 اسفندماه 96 ساعت 16 تا 18 در پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان به آدرس بلوار دانشجو، رو به روی دانشجو 4 برگزار می‌شود.
مرکز فن‌بازار ملی ایران، به استناد تکالیف مندرج در نقشه جامع علمی کشور و ابلاغیه شورای عالی انقلاب فرهنگی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مسئولیت ایجاد و ساماندهی فن‌بازارهای منطقه‌ای و تخصصی در کشور را بر عهده دارد و تاکنون 16 فن‌بازار در استان‌های اصفهان، البرز، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، خوزستان، سمنان، فارس، قزوین، قم، کرمان، کرمانشاه، لرستان، مرکزی، هرمزگان، همدان و یزد را پیش‌ازاین افتتاح کرده و سیستان و بلوچستان، هفدهمین دفتر فن‌بازار منطقه‌ای است که مأموریت توسعه بازار فناوری در محدوده جغرافیایی این استان را انجام خواهد داد.

منبع خبر:معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
ایران به جرگه کشورهای تولیدکننده میکروسکوپ نیروی اتمی پیوست

یک شرکت دانش بنیان داخلی سال 78 فعالیت خود را در زمینه ساخت میکروسکوپ نیروی اتمی آغاز کرد. این شرکت از سال 88 موفق به ت ...


news-image
موشک فالکن هوی قوی ترین غول فضاپیمای جهان

چهارشنبه ۲۴ ژانویه، همه ۲۷ موتور موشک «فالکن‌هوی» برای نخستین بار روشن شدند تا قوی‌ترین موشک ماهواره‌بر امروز


news-image
همکاری متخصصان کشور برای طراحی سیستم ایمپلنت مغزی

مدیر کارگروه "ایمپلنت مغزی" ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی گفت: با اتمام پروژههای مصوب ستاد و با توجه ب ...