مخترعان برای ثبت اختراع با حقوق مالکیت فکری آشنا می‌شوند | نخبه ها
خدمات مرکز


مخترعان برای ثبت اختراع با حقوق مالکیت فکری آشنا می‌شوند
news-image


کارگاه آشنایی با حقوق مالکیت فکری در ثبت اختراع با همکاری فن بازار منطقه‌ای در سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود.
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان کارگاه آشنایی با حقوق مالکیت فکری با تاکید بر ثبت اختراع را با همکاری فن بازار منطقه‌ای و بنیاد نخبگان این استان 17 اسفندماه برگزار می‌کند.
موضوعاتی که در این کارگاه مطرح خواهد شد آشنایی با مفهوم مالکیت فکری شامل مصادیق مالکیت فکری، تعریف پتنت و انواع آن، حایگاه نظام ثبت اختراع؛ اجزای پتنت شامل بخش‌های مختلف یک پتنت، کارکردها، انواع و ساختار پتنت ها؛ شرایط احراز پتنت شامل شروط ثبت اختراع، نحوه بررسی شروط ثبت اختراع و مثال‌های کاربردی است.
حضور در این کارگاه برای مخترعین، اعضای فن بازار، شرکت‌های دانش‌بنیان، واحدهای فناوری مستقر در پاک علم و فناوری سیستان و بلوچستان رایگان است. دریافت گواهی حضور در این کارگاه منوط به پرداخت هزینه مربوطه تا حداکثر 15 روز پس از برگزاری دوره خواهد بود.
کارگاه آشنایی با حقوق مالکیت فکری با تاکید بر ثبت اختراع به همت پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان و همکاری فن بازار منطقه‌ای و بنیاد نخبگان این استان 17 اسفندماه 96 ساعت 16 تا 18 در پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان به آدرس بلوار دانشجو، رو به روی دانشجو 4 برگزار می‌شود.
مرکز فن‌بازار ملی ایران، به استناد تکالیف مندرج در نقشه جامع علمی کشور و ابلاغیه شورای عالی انقلاب فرهنگی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مسئولیت ایجاد و ساماندهی فن‌بازارهای منطقه‌ای و تخصصی در کشور را بر عهده دارد و تاکنون 16 فن‌بازار در استان‌های اصفهان، البرز، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، خوزستان، سمنان، فارس، قزوین، قم، کرمان، کرمانشاه، لرستان، مرکزی، هرمزگان، همدان و یزد را پیش‌ازاین افتتاح کرده و سیستان و بلوچستان، هفدهمین دفتر فن‌بازار منطقه‌ای است که مأموریت توسعه بازار فناوری در محدوده جغرافیایی این استان را انجام خواهد داد.

منبع خبر:معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
انجام تحقیقات پیش‌بالینی با تجهیزات دانش‌بنیان ساخت داخل

رییس آزمایشگاه پیش بالینی گفت: شاهد راه‌اندازی آزمایشگاهی هستیم که تمام تجهیزات آن ایرانی و ساخته شرکت های دانش بنیان اس ...


news-image
تولید 13 فناوری جدید در حوزه داروی کشور

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی از تولید 13 فناوری جدید در حوزه دارویی کشور خبر داد.


news-image
دستگاه‌های اجرایی باید به بهره‌گیری از توان نخبگانی برای توسعۀ کشور اهتمام داشته ...

معاون فرهنگی بنیاد ملی نخبگان با اشاره به لزوم ایجاد و توسعه تعامل با نهادها و سازمان‌های درون‌استانی، گفت: طبق سند راهب ...