اسباب‌بازی با مواد اولیه زیست‌سازگار تولید می‌شود | نخبه ها
خدمات مرکز


اسباب‌بازی با مواد اولیه زیست‌سازگار تولید می‌شود
news-image


این شرکت 2 سال قبل تلاش خود را برای تولید محصولات با استفاده از مواد پایدار و سازگار با محیط زیست آغاز کرد و متعهد شد به زودی محصولات خود را با مواد اولیه پایدار تولید کند.

در همین راستا مرکز مواد پایدار خود را با سرمایه‌ای معادل 165 میلیون دلار و با هدف بهره‌گیری از روش‌های پایدارتر در تولید اسباب‌بازی‌های پلاستیکی راه‌اندازی کرد.

بر اساس برنامه اعلام شده توسط شرکت لگو قرار است محصولات اصلی و بسته‌بندی اسباب‌بازی‌ها تا سال 2030 میلادی با استفاده از مواد پایدار و سازگار با محیط زیست انجام پذیرد.

اولین حاصل این سرمایه‌گذاری لگو تولید قطعات اسباب‌بازی پلی‌اتیلنی مبتنی بر مواد گیاهی است. این شرکت قطعاتی مانند برگ‌ها، بوته‌ها و درخت‌ها را 100 درصد با استفاده از پلاستیک مبتنی بر گیاهان تولید خواهد کرد. این قطعات اسباب‌بازی بین یک تا دو درصد از مجموع تولیدات پلاستیکی لگو را تشکیل می‌دهد.

به گفته معاون رییس شرکت لگو تغییر مواد اولیه هیچ تاثیری بر کیفیت و ظاهر محصولات جدید شرکت ندارد زیرا پلی‌اتیلن گیاهی دارای همان ویژگی‌های پلی‌اتیلن متداول در بازار است.

قرار است محصولات گیاهی لگو در سال 2018 میلادی روانه بازار شوند.

منبع خبر:پارسی نیوز

خبر های دیگر
news-image
جایگاه صنایع و فناوری‌های دریایی نیازمند توجه است

دبیر ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی گفت؛ لزوم توجه بیشتر به اهمیت و جایگاه دریا و صنایع مرتبط ب ...


news-image
تشریح الگوی ماموریت متوازن ستادهای توسعه فناوری

الگوی ماموریت متوازن ستادهای توسعه فناوری در جلسه مدیران ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی تشریح شد.


news-image
نوروپاتی دیابتی با لیزر

با تلاش محققان در بخش لیزر، درد نوروپاتی دیابتی به‌وسیله لیزرهای کم‌توان یا سرد، با ایجاد یکسری فعل‌وانفعالات فتوشیمیا ...