برگزاری مسابقات ملی رباتیک کشور در کردستان | نخبه ها
خدمات مرکز


برگزاری مسابقات ملی رباتیک کشور در کردستان
news-image


ششمين دوره مسابقات ملى رباتيک با مشارکت سازمان بسيج علمى، پژوهشى و فناورى کردستان و با همکارى دانشگاه آزاد واحد سنندج و دبیرخانه مسابقات ملی علوم مهندسی کردکاپ در روزهاى چهارشنبه و پنجشنبه دهم و يازدهم آبانماه در سنندج برگزار مى شود. در مجموع 84 تيم متشکل از 40 تيم دانش آموزى و 44 تيم دانشجويي از سراسر کشور حضور دارند.


دکتر صابر ميمنت آبادى رئيس سازمان بسيج علمى، پژوهشى و فناورى کردستان گفت: اين تيم ها در پنج ليگ ربات هاى صنعتى، پرنده، نمايشى، مسيرياب و جنگجوى سنگين وزن به مسابقه خواهند پرداخت.


دکتر ميمنت آبادى افزود: يکى از اهداف سازمان بسيج علمى، پژوهشى و فناورى، کمک به توسعه کشور به ويژه در حوزه علم و فناورى از طريق زمينه سازى جهت رشد و بالندگى علمى جوانان اين مرز و بوم مي باشد و برگزارى ششمين دوره مسابقات ملى رباتيک در استان کردستان در اين راستا مى باشد.


وى اضافه کرد: نکته قابل توجه که اين مسابقه را از ادوار گذشته متمايز ساخته است مزين شدن آن به نام 5400 شهيد استان کردستان است. رئيس سازمان بسيج علمى، پژوهشى و فناورى کردستان ابراز اميدوارى کرد با توجه به شرکت تيم هاى دانش آموزى و دانشجويي قدرتمند در اين دوره و دستاوردهاى حاصل از آن بتوانيم گامى در جهت تحقق اقتصاد مقاومتى برداريم.

منبع خبر:خبرگزاری علم و فن آوری

خبر های دیگر
news-image
توسعه صنعت کشاورزی کشور با تولید سوخت زیستی 

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی، گفت: یکی از مزایای استفاده از سوخت زیستی در کشور، توسعه صنعت کشاورزی است.


news-image
پرورش ایده‌های سینمایی در «رویداد خلق ایده» اجرایی می‌شود

«رویداد خلق ایده» به‌منظور خلق، پرورش و ارائه ایده‌هایی سینمایی با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علم ...


news-image
دریافت اطلاعات بشر از کیهان در گرو جمع‌آوری نور از آسمان است

منبع اصلی دریافت اطلاعات بشر از کیهان، کماکان جمع‌آوری نور از آسمان است. بیشتر اجرام آسمانی، به‌استثنای ماده و خورشید، د ...