برگزاری مسابقات ملی رباتیک کشور در کردستان | نخبه ها
خدمات مرکز


برگزاری مسابقات ملی رباتیک کشور در کردستان
news-image


ششمين دوره مسابقات ملى رباتيک با مشارکت سازمان بسيج علمى، پژوهشى و فناورى کردستان و با همکارى دانشگاه آزاد واحد سنندج و دبیرخانه مسابقات ملی علوم مهندسی کردکاپ در روزهاى چهارشنبه و پنجشنبه دهم و يازدهم آبانماه در سنندج برگزار مى شود. در مجموع 84 تيم متشکل از 40 تيم دانش آموزى و 44 تيم دانشجويي از سراسر کشور حضور دارند.


دکتر صابر ميمنت آبادى رئيس سازمان بسيج علمى، پژوهشى و فناورى کردستان گفت: اين تيم ها در پنج ليگ ربات هاى صنعتى، پرنده، نمايشى، مسيرياب و جنگجوى سنگين وزن به مسابقه خواهند پرداخت.


دکتر ميمنت آبادى افزود: يکى از اهداف سازمان بسيج علمى، پژوهشى و فناورى، کمک به توسعه کشور به ويژه در حوزه علم و فناورى از طريق زمينه سازى جهت رشد و بالندگى علمى جوانان اين مرز و بوم مي باشد و برگزارى ششمين دوره مسابقات ملى رباتيک در استان کردستان در اين راستا مى باشد.


وى اضافه کرد: نکته قابل توجه که اين مسابقه را از ادوار گذشته متمايز ساخته است مزين شدن آن به نام 5400 شهيد استان کردستان است. رئيس سازمان بسيج علمى، پژوهشى و فناورى کردستان ابراز اميدوارى کرد با توجه به شرکت تيم هاى دانش آموزى و دانشجويي قدرتمند در اين دوره و دستاوردهاى حاصل از آن بتوانيم گامى در جهت تحقق اقتصاد مقاومتى برداريم.

منبع خبر:خبرگزاری علم و فن آوری

خبر های دیگر
news-image
امکان چاپ سه‌بعدی اسکلت دایناسورها

به‌تازگی یک متخصص دیرینه‌شناسی به سراغ عرضه فایل‌هایی کرده است که می‌توان به کمک آن‌ها اسکلت دایناسورها


news-image
ماسک هوشمند برای نجات جان معدنچیان از مرگ خاموش اختراع شد

ماسک هوشمند برای نجات جان معدنچیان از مرگ خاموش را دانش آموز دبیرستانی و با شرکت در دوره


news-image
تشریح جزئیات راه‌اندازی موتور آمبولانس در دانشگاه تهران

معاون دانشجویی دانشگاه تهران از برنامه این دانشگاه برای راه اندازی موتور آمبولانس در سه نقطه