ساخت کمربند بارداری ضد امواج | نخبه ها
خدمات مرکز


ساخت کمربند بارداری ضد امواج
news-image


به گزارش خبرگزاری علم وفناوری؛ گروهی از محققان کشور با توجه به فناوری های نانو توانستند کمربند بارداری ضد امواج را طراحی و تولید کنند.

رضا احمدی یکی از محققان ساخت این فناوری در گفت و گو با خبرگزاری علم وفناوری بیان داشت: در کشوری که ما زندگی می کنیم تدبیری برای امواج اندیشیده نشده به خصوص اینکه ما پارازیت هم داریم و استفاده از تلفن همراه روز به روز در حال افزایش است، شارژهای بی سیم و وای فای هم وارد می شوند و همه اینها تولید کننده امواج الکترومغناطیسی هستند.

وی ادامه داد:طبق دستاوردهایی که دانشمندان در سرتاسر جهان داشتند امواج بیشترین آسیب را به جنین وارد می کند ، چون کمترین محافظ را در مقابل امواج دارد و در خانم ها یکی از دلایل مهم سرطان سینه ای را مشاهده امواج دانسته اند، بنابراین گروهی از دانشمندان محصولاتی را طراحی و ساختند که انسانرا در مقابل امواج محافظت می کند.

این محقق بیان داشت: مهمترین این محصولات شکم بند بارداری و ضد امواج است که جنین را کاملاً در برابر امواج محافظت می کند، در کنار این محصول کلاه نوزاد را طراحی کردیم ، بعد از اینکه نوزاد به دنیا آمد به خاطر اینکه هنوز جمجه آن کامل تشکیل نشده بتوان از این کلاه استفاده کند.

وی سبک و راحت بودن،خاصیت ضد امواج،جذب شوک ، جلوگیری و کاهش کمردرد، کاهش علائم کشیدگی پوست، قابل تنظیم در طول دوران بارداری و کمک به ریکاوری سریع پس از زایمان را از ویژگی های این محصول برشمرد و عنوان کرد:لباس های زنانه برای محافظت از سرطان سینه،قنداق و پتوی نوزاد را از دیگر محصولات  است که به تولید انبوه رسیده  و  از نظر قیمتی یک چهارم نمونه خارجی است.

احمدی با بیان این که تنها سازنده این محصول آمریکا است تصریح کرد: محققان کشور برای نخستین بار موفق شدند این محصول را از طریق دانش بومی تولید کنند و حتی می توان گفت تکنولوژی استفاده از این محصول در داخل بالاتر از نمونه خارجی است.

منبع خبر:خبرگزاری علم و فن آوری

خبر های دیگر
news-image
عرضه نانوپیگمنت‌هایی برای افزایش رنگ‌زایی در سامانه‌های پلیمری

از آنجایی که پیگمنت‌های آلی به سختی در سامانه‌های پلیمری پخش می‌شوند، گروهی از محققان به منظور غلبه بر این چالش به تولید ...


news-image
میکروسکوپ‌های طیف‌سنجی بومی شد

علی‌رغم آنکه ۸۰ درصد بازار میکروسکوپ‌های طیف‌سنجی کشور در اختیار شرکت‌های خارجی است، اما یک شرکت‌ فناور توانست با بومی‌س ...


news-image
سیستم عامل واقعیت مجازی در راه است

شرکت مجیک لیپ که سرمایه گذاری های فراوانی در حوزه واقعیت مجازی و واقعیت افزوده به عمل آورده به تازگی اطلاعات بیشتری را د ...