نخستین شناور رستوان آکواریوم در ایران به آب انداخته شد | نخبه ها
خدمات مرکز


نخستین شناور رستوان آکواریوم در ایران به آب انداخته شد
news-imageنخستین شناور رستوان آکواریوم به عنوان بزرگ‌ترین شناور آکواریومی جهان، با تخصص مهندسان ایرانی طراحی و ساخته شده است.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با حمایت ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی مققان داخلی توانسته اند،  نخستین شناور آکواریومی غرب آسیا با کاربرد گردشگری در خرمشهر بسازند. با تولید شناور رستوران آکواریومی موسوم به "فرمانروای آب‌ها" ، ایران به سومین تولید کننده این کلاس از شناورها با این کاربرد  تبدیل شد.

این شناور از نوع بارج با کاربری رستوران دریایی است که با بدنه ای شیشه ای مقاوم در برابر فشار و ضربه به گردشگران امکان می‌دهد در عمق آب‌های نیلگون خلیج فارس قرار گیرند و از نزدیک زیبایی‌های دریا را نظاره گر باشند. 
این شناور که با ایده ای دانش بنیان ساخته شده امروز قرار است مسیر جزیره کیش را برای استقرار در آب‌های مرجانی خلیج فارس پیش بگیرد. 
برای ساخت شناور رستوران آکواریومی اآنس به طول 24 متر، پهنای 15 متر و آبخور 3 و نیم متر  24 ماه زمان صرف شده است.  همچنین ارتفاع این شناور هم 8 متر عنوان شده است.

منبع خبر:معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
برگزاری نخستین همایش ملی نانوبیوتکنولوژی در یزد

نخستین همایش ملی نانوبیوتکنولوژی اوائل اسفندماه امسال به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد


news-image
دومین کنفرانس ملی مهندسی عمران،معماری با تاکید بر اشتغال زایی

دومین کنفرانس ملی مهندسی عمران،معماری با تاکید بر اشتغال زایی در صنعت ساختمان


news-image
نقش شرکت های دانش بنیان در بهبود شفافیت تعیین کننده است

آیت الله رئیسی گفت: نقش شرکت‌های دانش بنیان در پیشگیری از وقوع جرم، مبازه با فساد، شفافیت و پیشگیری از وقوع قاچاق کالا ت ...