حمایت از پروژه‌های تحقیقاتی سلول‌های بنیادی | نخبه ها
خدمات مرکز


حمایت از پروژه‌های تحقیقاتی سلول‌های بنیادی
news-image


عزت‌الله ضرغام، رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور در راستای همکاری با ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی گفت: همکاری با این ستاد می‌تواند زمینه‌ساز هم‌افزایی و تحقق اهداف بیشتر در زمینه تحقیق، فناوری، تولید و کسب و کار شود.

وی اهداف صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور را در سه محور شامل کمک به تقویت و توسعه زیرساخت‌های علم و فناوری، کمک به توسعه تحقیقات و رشد علم و فناوری در کشور و  کمک به توسعه مرزهای فعلی دانش بر شمرد تا بر این مبنا بتوانیم همسو با دنیا فراتر از مرزهای کنونی قدم برداریم. 

رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور افزود: این امر منجر می‌شود پارادایم‌های جدید علمی و مرزهای فعلی دانش به چالش کشیده شود. وی با توجه به تمرکز بر روی توسعه زیرساخت ها و آغاز عملیات آنها از سه سال گذشته‌، آینده زیرساخت های علمی و فناوری را مثبت ارزیابی کرد.

وی از پوشش کشوری صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور با توجه به اطلاع‌رسانی‌های صورت پذیرفته خبر داد و گفت: شرایطی محیا شده است تا همه صاحبان ظرفیت در کشور بتوانند نقشی در توسعه علم و فناوری داشته باشند و تحت پوشش حمایتی قرار گیرند. 

ضرغام در خصوص توسعه مرزهای دانش که در دنیای امروز نگاه ویژهای را ایجاد کرده است گفت: در این زمینه نیز حرکت ها و کارهایی آغاز شده است و دانشمندان برای همفکری دعوت شده اند تا انشالله با هم‌اندیشی آنها بتوانیم در جهان سهمی داشته و نتایج فعالیت‌های علمی به نام کشور ایران و دانشمندان ایرانی ثبت شود.

وی با اشاره به این که صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور عضوی از خانواده معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است گفت: اهداف و برنامه‌ها به سمتی پیش می‌رود تا در امر پژوهش، فناوری و نوآوری بخشی از حرکت‌ها باشیم و در این راستا می‌بایست همکاری بیشتری با ستادها صورت پذیرد و به تجاری سازی سرعت بخشیم. 
رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور‌‌، ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی را یکی از پیشگامان این عرصه برشمرد و از همکاری بیش از پیش ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور خبر داد. 

وی ضمن اشاره به برگزاری نشست ها و جلسات متعدد با این ستاد گفت: با توجه به حمایت پروژه های تحقیقاتی در گذشته از طریق ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی ، ما سیاست ها و تصمیمات متخذه در ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی را محترم می‌شماریم. 

ضرغام نخستین برنامه مشترک با ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی را حمایت از 16 پروژه تحقیقاتی عنوان کرد و با اعلام آمادگی برای عقد قرارداد با مجریان این راه خبر گفت: انتخاب ناظر جهت نظارت بر اجرای پروژه نیز بر عهده ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی است.

وی حمایت از طرح‌های بعدی ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی را نیز از نتایج نشست های مشترک برشمرد و افزود: این طرح ها با لحاظ کردن عنوان ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی به سامانه صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور ارسال و پروسه بررسی آغاز می‌شود، داوری و تصمیم‌گیری‌هایی که در این خصوص اتخاذ می‌شود نیز با حضور نمایندگان ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی صورت خواهد پذیرفت. 

منبع خبر:بنیاد ملی نخبگان

خبر های دیگر
news-image
بهبود محیط کسب و کار لازمه جهش توسط شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپی‌ها است

به اعتقاد معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: برای ارتقای مناسب و بیش‌تر کشور در حوزه شاخص‌های جهانی نوآوری، باید تمامی ...


news-image
محصولات فناورانه نانو وارد بازار ایران و کره جنوبی می شود

مدیر کارگروه امور بین‌الملل ستاد توسعه فناوری نانو گفت: توانستیم کلوپی با کره جنوبی راه اندازی کنیم تا در نهایت محصولات ...


news-image
کاشت و پرورش ریزجلبک ها مغذی به روش نوین

جلبلک ها را می توان ساده ترین موجودات دارای کلروفیل نامید که در محیط های مختلف همچون محیط های آبی قابلیت رشد را دارند. س ...