مراکز آموزش و پژوهش خلاقانه زیست‌فناوری راه‌اندازی می‌شود | نخبه ها
خدمات مرکز


مراکز آموزش و پژوهش خلاقانه زیست‌فناوری راه‌اندازی می‌شود
news-image


براساس تفاهم‌نامه همکاری مشترک ستاد توسعه زیست‌فناوری و موسسه علمی آینده‌سازان، مراکز آموزش و پژوهش خلاقانه زیست فناوری راه‌اندازی و مدیریت می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلا‌ع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ تفاهم نامه همکاری بین ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و موسسه علمی آینده سازان با هدف ترویج زیست فناوری و راه اندازی و مدیریت مراکز آموزش و پژوهش خلاقانه زیست‌فناوری امضاء شد.

از دیگر اهداف تعیین شده در این تفاهم نامه می توان به «همکاری مشترک برای تشکیل انجمن های علمی زیست فناوری در مدارس»، «مشارکت در تعریف و اجرای برنامه‌های ترویجی زیست فناوری از قبیل جشنواره، مسابقات دانش آموزی و غیره» و «همکاری مشترک برای چاپ، نشر و توزیع محتوای علمی زیست فناوری» اشاره کرد. 

به همین منظور و برای اجرای درست مفاد تفاهم نامه، کارگروه مشترکی متشکل از نمایندگان ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و موسسه علمی آینده‌سازان  تشکیل می شود. مدت این تفاهم نامه 2 سال تعیین شده است.

منبع خبر: بنیاد ملی نخبگان

خبر های دیگر
news-image
همکاری بیش از 60 متخصص برای ارتقای حوزه ایمپلنت مغزی کشور

بیش از 60 متخصص در زمینه های مختلف همچون علوم اعصاب، برق و مخابرات، پردازش سیگنال و مهندسی مواد در پروژه "ماژولار ملی" ب ...


news-image
برگزاری نخستین همایش ملی نانوبیوتکنولوژی در یزد

نخستین همایش ملی نانوبیوتکنولوژی اوائل اسفندماه امسال به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد


news-image
کاهش ارزبری ۲۰۰ میلیون دلاری با استفاده از کودهای زیستی

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی گفت: استفاده از کودهای زیستی در کشور، کاهش ارزبری 200 میلیون دلاری برای کشور به ...