ارائه هشت اختراع حوزه سلامت به سرمایه‌گذاران در کرمان | نخبه ها
خدمات مرکز


ارائه هشت اختراع حوزه سلامت به سرمایه‌گذاران در کرمان
news-image


فستیوال نوآوری‌های حوزه سلامت با ارائه ۸ اختراع در این حوزه و برگزاری جلسات تعامل مستقیم سرمایه‌گذاران با صاحبان طرح و نوآوری در اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان برگزار شد.اکبر قنبرپور رئیس مرکز فن بازار ملی ایران در راستای برگزاری فستیوال نوآوری‌های حوزه سلامت گفت: فراخوان این رویداد در پاییز سال جاری ارسال شد و بیش از ۱۴۰ طرح در مرحله اول به دبیرخانه ارسال شد. این طرح‌ها در دو مرحله ارزیابی شده و ۸ طرح برای ارائه شفاهی منتخب شدند و اطلاعات بقیه طرح‌ها در قالب کتابچه در اختیار سرمایه‌گذاران و صنعتگران قرار گرفت.

قنبرپور با اشاره به حضور سرمایه‌گذاران در این فستیوال برای بررسی نوآوری‌ها گفت: طرح‌های وسیله نقلیه مخصوص معلولین ویلچری، سرنگ ایمن با قابلیت ارتقای ایمنی پرسنل بهداشتی، ماشین لیفت (بالابر) افراد کم‌توان، ناتوان و سالم، آتل تراکشن دینامیک، ایمپلنت زیست‌سازگار با لثه، ضد بید گیاهی، فرآیند تولید کیتوزان محلول در آب جهت کاربردهای پزشکی، دارویی و غذایی و تشخیص و پیش‌بینی سرطان CLL با استفاده از هندسه بی‌نظمی و امکان تشخیص پس از بهبودی، توسط مخترعان ارائه شدند و سپس جلسات B2B مخترعان با سرمایه‌گذاران برگزار شد.

فستیوال نوآوری‌های حوزه سلامت به همت فن‌بازار منطقه‌ای استان کرمان و کارگزار تبادل فناوری شرکت هیوا و همکاری مرکز فن بازار ملی ایران و حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.

منبع خبر:بنیاد ملی نخبگان

خبر های دیگر
news-image
ساخت دستشویی فرنگی کشویی با قابلیت تنظیم ارتفاع دستشویی فرنگی بیمارستانی

دستشویی فرنگی کشویی با قابلیت تنظیم ارتفاع در مرکز خلاقیت و نوآوری بسیج ساخته شد.


news-image
عملکرد کبد نقش اساسی در شروع بیماری آلزایمر دارد

محققان در تحقیقات اخیرشان دریافته‌اند که عملکرد کبد نقش اساسی در شروع بیماری آلزایمر ایفا می‌کند.


news-image
سیستم بازیافتی که مواد غذایی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند

محققان دانشگاه ملی سنگاپور یک سیستم بازیافت بی هوازی و پایدار ساختند که قادر است بقایای مواد غذایی را به انرژی الکتریکی، ...