بومی‌سازی و تجاری‌سازی سیستم‌های هیدرولیک هواپیما | نخبه ها
خدمات مرکز


بومی‌سازی و تجاری‌سازی سیستم‌های هیدرولیک هواپیما
news-image


پژوهشگران کشور با بومی‌سازی سیستم‌های هیدرولیک هواپیما موفق به تولید انبوه این تجهیزات شدند و به گفته آنها ساخت این قطعات مطابق با استانداردهای بین‌المللی بوده است؛ از این رو آزمون‌های سختگیرانه‌ای را گذرانده‌اند.
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سیستم هیدرولیک هواپیما، سیستمی است که از فشار سیال برای انتفال انرژی استفاده می‌کند. سیستم هیدرولیک برای ایجاد نیروی هیدرولیکی از نیروی موتور بهره می‌برد که این کار توسط پمپ هیدرولیک صورت می‌گیرد. این نیروی هیدرولیکی از طریق لوله و لاین‌ها به تمامی نقاط هواپیما توزیع می‌شود.
از قدرت هیدرولیک برای به کار انداختن سیستم‌های سخت مانند سطوح کنترل استفاده می‌شود که این سیستم به همت متخصصان داخلی بومی سازی شده است.
با توجه به اهمیت این سیستم‌ها، محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مطالعات خود را در تولید انواع تجهیزات و سامانه‌های هیدرولیک، نیوماتیک، سامانه سوخت و الکترومکانیک متمرکز کرده است.
این طرح در سال 1392 به عنوان طرح برگزیده جشنواره جوان انتخاب شد و در حال حاضر از این سیستم‌ها در صنعت هوایی کشور بهره‌برداری می‌شود.

منبع خبر:معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
رویداد علوم داده و کارآفرینی برگزار میگردد

رویداد «علوم داده و کارآفرینی» در راستای برگزاری سلسله رویدادهای «علوم داده»، سوم و چهارم شهریور ماه امسال در پژوهشگاه د ...


news-image
ارتباط با صنایع در حوزه سیستم‌های نوین تبدیل انرژی تسهیل می‌شود

دارنده کرسی پژوهشی "سیستم های نوین تبدیل انرژی" گفت: با اعطای این کرسی


news-image
دانشجویان در قالب تورهای علمی با اصول تیم‌سازی آشنا می‌شوند

دانشجویان دانشگاه‌های مختلف در قالب تورهای ترویجی برگزار شده با مفاهیم و اصول نخستین تیم‌سازی، ایده‌پروری و ایجاد کسب و ...