فعالیت بیش از ده هزار انجمن علمی در دانشگاه‌های کشور | نخبه ها
خدمات مرکز


فعالیت بیش از ده هزار انجمن علمی در دانشگاه‌های کشور
news-image


دکتر غلام‌رضا غفاری شامگاه گذشته در هشتمین جشنواره دانشگاهی حرکت انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد که در دانشکده علوم این دانشگاه برگزار شد، اظهارکرد: انجمن‌های علمی بزرگ‌ترین و پرتعدادترین تشکل دانشجویی هستند و ما بیش از 10 هزار انجمن علمی ثبت شده در دانشگاه‌های وزارت علوم داریم که هرکدام از آن‌ها دارای دستاوردهای ارزنده‌ای هستند.

وی افزود: انجمن‌های علمی حلقه مفقوده جامعه ما هستند؛ عادت به کنش و استفاده از خرد جمعی برای تعامل بیشتر و موثرتر فلسفه اصلی شکل‌گیری انجمن‌های علمی و نیاز دانشگاه نسل سوم و چهارم است.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم تصریح کرد: همکاری بین رشته‌ای و بین گروهی در انجمن‌های علمی از اهمیت زیادی برخوردار است‌.

غفاری عنوان کرد: دانشگاه فردوسی مشهد تاکنون در همه جشنواره‌های حرکت خوش درخشیده است و اخیرا نیز رتبه اول را در جشنواره ملی حرکت کسب کرد و امیدواریم این درخشش ادامه داشته باشد.

منبع خبر:پارسی نیوز

خبر های دیگر
news-image
استفاده از ایموجی برای ارتباط بصری راننده‌ها

یک شرکت کیک استارت به‌تازگی ایده‌ای جدید و منحصربه‌فرد را ارائه کرده است که بر اساس آن قرار است


news-image
35 طرح نوآورانه حوزه برق به بازار راه می‌یابد

بر اساس تفاهم‌نامه منعقد شده میان معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و وزارت نیرو و شرکت‌های مانند توانیر، مقرر شد تا توا ...


news-image
استانداری تهران برای تحقق «شهر هوشمند» قدم برمی‌دارد

محمدحسین مقیمی استاندار تهران در بازدید از هفتمین نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری (INOTEX 2018)، بر تلاش استانداری ب ...