روشی برای تشخیص ناهنجاری‌های جنین | نخبه ها
خدمات مرکز


روشی برای تشخیص ناهنجاری‌های جنین
news-image


نتایج یک پژوهش خارجی که نشریه انگلیسی‌زبان جهاد دانشگاهی، JRI به انتشار نتایج آن پرداخته، نقش مهم سیستم‌های TLS یا سیستم‌های مرور زمان را در تشخیص برخی ناهنجاری‌های مرتبط با باروری مصنوعی نشان می‌دهد.
امروزه،تکنیک‌­های کمکی تولیدمثل، فرآیند بارور شدن تخمک‌های انسانی و رشد جنین در آزمایشگاه را فراهم کرده‌اند. برای این کار، در آزمایشگاه­‌های تخصصی، سلول‌های جنسی یا همان «گامت­‌های مردان و زنان» به‌صورت منظم مورد استفاده قرار می‌گیرند و محصول آمیختگی بی‌واسطه‌ی آن‌ها، پس از طی مراحل تکنیکی مختلف، توده سلولی نهایی است که می‌تواند به رحم منتقل شود. در این خصوص، تشخیص عوامل مختلفی که ممکن است بر باروری منظم افراد مراجع اثر گذاشته و یا موجب ناهنجاری‌های رشدی شود، از همان مراحل کشت اولیه سلول‌ها در آزمایشگاه، دارای اهمیت بسیار بالایی است.

به‌تازگی سیستم‌های مرور زمان یا اصطلاحاً TLS به‌عنوان ابزاری ایده‌­آل برای نظارت مستمر و بدون برهم زدن شرایط کشت مورد استفاده قرار گرفته‌­اند و مزیت بزرگی نسبت به ارزیابی‌های متداول شکل‌گیری و فرآیند تفکیک هسته‌ای سلول‌ها در یک زمان معین دارند. ولی در این روش، تمرکز پارامترهای مربوط به تصاویر تغییرات ظاهری توده سلولی که توسط سیستم TLS به دست می‌آید، عمدتاً بر روی رشد جنین است و نه روشی برای انتخاب «بهترین جنین» و درنتیجه بهبود نرخ و وضعیت لانه گزینی تخمک.

منبع خبر:سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
طراحی و ساخت کارت مبدل همه منظوره

با حمایت سازمان بسیج علمی استان اصفهان محقق شد


news-image
دومین کنگره بین المللی پزشکی شخصی ایران برگزار می شود

دومین کنگره بین المللی پزشکی شخصی ایران با محوریت سرطان در تاریخ 23 تا 25 دی 96


news-image
ویلچری هوشمند برای جلوگیری از زخم بستر

افراد معلولی که مجبور به استفاده از ویلچر هستند، با چالش های مختلفی مواجه هستند. یکی از این چالش ها زخم بستر است که به ع ...