پورشه به دنبال ساخت تاکسی هوایی | نخبه ها
خدمات مرکز


پورشه به دنبال ساخت تاکسی هوایی
news-image


شرکت پورشه نیز به جمع شرکت‌هایی که به دنبال ساخت تاکسی پرنده هستند پیوسته است و اعلام کرده است که قصد دارد تا خودروهای تقریبا خودکار برای پرواز طراحی کند.
شرکت پورشه برای بسیاری از ما نامی بسیار آشنا به‌حساب می‌آید. این شرکت که یکی از شرکت‌های تابعه کمپانی فولکس‌واگن است به‌تازگی پرده از اهداف بلندپروازانه خود برای آینده برداشته است. مدیر فروش این شرکت به نام دتلف ون پلاتن (Detlev von Platen) به‌تازگی در مصاحبه‌ای اعلام کرده است که این شرکت قصد دارد تا وارد بازار تولید خودروهای پرنده شود.

او درباره این پروژه می‌گوید: «این امر کاملاً با منطق جور درمی‌آید. برای مثال شما اگر از زوفن هاوزن (کارخانه اصلی پورشه) به‌سوی فرودگاه اشتوتگارت رانندگی کنید، حداقل نیم ساعت درراه خواهید بود ولی این زمان با پرواز به سه دقیقه و نیم خواهد رسید.»

شایان‌ذکر است که این بازار نوظهور، هنوز هیچ شرکت‌کننده اصلی‌ای ندارد و تنها کمپانی‌هایی مانند اوبر برنامه‌های خود برای عرضه تاکسی‌های پرنده تا سال 2020 را اعلام کرده‌اند. بر همین اساس نیز قرار است تا دو سال دیگر این تاکسی‌ها در شهرهایی مانند دوبی، دالاس و لوس‌آنجلس شروع به فعالیت کنند.

به همین دلیل نیز پورشه نیز می‌خواهد وارد رقابت تاکسی‌رانی هوایی شده و خود را به‌عنوان یکی از بزرگان این بازار مطرح سازد. از سوی دیگر شرکت مادر پورشه یعنی فولکس‌واگن نیز سال پیش از طرح مفهومی خودروی پرنده خود رونمایی کرده است و شرکت‌هایی مانند ایرباس و بوئینگ هم چشمی به این بازار دارند. همین امر نیز ممکن است موجب شود که فرایند مهاجرت از زمین به آسمان برای ما تسریع گردد.

منبع خبر:سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
مسیر روبه رشد صنایع دریایی کشور پس از انقلاب

محمد سعید سیف ؛ با مروری بر دستاوردهای صنایع دریایی کشور در مقایسه با اوایل انقلاب گفت: بعد از انقلاب و دستیابی به استقل ...


news-image
ویتامین D غنی شده در روغن هیچ مزیتی ندارد

به تازگی در آگهی های تبلیغاتی تلویزیونی و رسانه ای از یک برند روغن نباتی نام برده می شود که ادعا شده با ویتامین D غنی شد ...


news-image
90 درصد نیروی انسانی معاونت علمی را جوانان تشکیل میدهند

معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی گفت : پیرو مصویه اخیر مجلس شورای اسلامی در راستای ممنوعیت اشتغال بازنشستگان ...