پورشه به دنبال ساخت تاکسی هوایی | نخبه ها
خدمات مرکز


پورشه به دنبال ساخت تاکسی هوایی
news-image


شرکت پورشه نیز به جمع شرکت‌هایی که به دنبال ساخت تاکسی پرنده هستند پیوسته است و اعلام کرده است که قصد دارد تا خودروهای تقریبا خودکار برای پرواز طراحی کند.
شرکت پورشه برای بسیاری از ما نامی بسیار آشنا به‌حساب می‌آید. این شرکت که یکی از شرکت‌های تابعه کمپانی فولکس‌واگن است به‌تازگی پرده از اهداف بلندپروازانه خود برای آینده برداشته است. مدیر فروش این شرکت به نام دتلف ون پلاتن (Detlev von Platen) به‌تازگی در مصاحبه‌ای اعلام کرده است که این شرکت قصد دارد تا وارد بازار تولید خودروهای پرنده شود.

او درباره این پروژه می‌گوید: «این امر کاملاً با منطق جور درمی‌آید. برای مثال شما اگر از زوفن هاوزن (کارخانه اصلی پورشه) به‌سوی فرودگاه اشتوتگارت رانندگی کنید، حداقل نیم ساعت درراه خواهید بود ولی این زمان با پرواز به سه دقیقه و نیم خواهد رسید.»

شایان‌ذکر است که این بازار نوظهور، هنوز هیچ شرکت‌کننده اصلی‌ای ندارد و تنها کمپانی‌هایی مانند اوبر برنامه‌های خود برای عرضه تاکسی‌های پرنده تا سال 2020 را اعلام کرده‌اند. بر همین اساس نیز قرار است تا دو سال دیگر این تاکسی‌ها در شهرهایی مانند دوبی، دالاس و لوس‌آنجلس شروع به فعالیت کنند.

به همین دلیل نیز پورشه نیز می‌خواهد وارد رقابت تاکسی‌رانی هوایی شده و خود را به‌عنوان یکی از بزرگان این بازار مطرح سازد. از سوی دیگر شرکت مادر پورشه یعنی فولکس‌واگن نیز سال پیش از طرح مفهومی خودروی پرنده خود رونمایی کرده است و شرکت‌هایی مانند ایرباس و بوئینگ هم چشمی به این بازار دارند. همین امر نیز ممکن است موجب شود که فرایند مهاجرت از زمین به آسمان برای ما تسریع گردد.

منبع خبر:سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
ذرات نانو ممکن است باعث آسیب دی ان ای سلولهای مغزی شوند

تحقیقات جدید توسط دانشمندان نشان می دهد که هنگامی که سلولهای مغزی در معرض نانوذرات فلزی قرار می گیرند ویروسهایی سلولی آز ...


news-image
تفاهم‌نامه همکاری آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز و دانشگاه فردوسی مشهد امضاء شد

تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک بین آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز و دانشگاه فردوسی مشهد در راستای توسعه فعالیت های آموزشی، پ ...


news-image
ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی در رویداد بیوآسیا دو هزار و هجده شرکت می‌کند

ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی حضوری فعال در پانزدهمین دوره رویداد BioAsia 2018 که در تاریخ 22 الی 24 فوریه 2018