ابری که به هوش مصنوعی فراگیری مطالب را می آموزد | نخبه ها
خدمات مرکز


ابری که به هوش مصنوعی فراگیری مطالب را می آموزد
news-image


محققان آمریکایی در یک مطالعه جدید از یک سکوی فراگیری مبتنی بر یک ابرجدید خبر می دهند که می تواند به هوش مصنوعی بیاموزد مطالب را به روش انسان ها فراگیرد.
به گزارش سیناپرس به نقل از ایرنا، محققان دانشگاه تگزاس برای ساختن این سکوی مبتنی بر ابر، نحوه تکامل تحصیل و ادراک انسان را در پنج قرن گذشته مورد بررسی قرار دادند.محققان هدف خود را از این کار، آموزش به ماشین برای هوشمندتر شدن عنوان کردند تا بتواند به انسان کمک کند.

محققان برای این منظور نحوه فراگیری انسان را در طول زندگی خود بررسی کردند؛ برای مثال فراگیری در کودکان با شناخت اشیایی مانند صورت و اسباب بازی شروع می شود و سپس به درک ارتباطات پیشرفت می کند. این رویه به بالغ شدن روند افکار آنها در حین بزرگ شدن کمک می کند.
محققان در نهایت می خواند که هوش مصنوعی تشخیص خودکار تهدید را بیاموزد. این بدان معنی است که هوش مصنوعی می تواند به صورت پویا الگوهای شبکه ترافیک و رفتار عادی را فراگیرد تا بتواند به صورت پویاتری تهدیدهای جدید را تشخیص دهد و قبل از بروز آسیب قابل ملاحظه آنها را برطرف سازد.
در نهایت از ماشین های هوشمند می توان در تشخیص های پزشکی نیز استفاده کرد و آنها می توانند به مراقبت های بهداشتی مقرون به صرفه و سایر حوزه هایی کمک کنند که به استدلال دقیق و استنتاجی نیاز دارند.
محققان خاطر نشان کردند که در طول تاریخ انسان ها ابزارهایی مانند شمشیر، ماشین حساب و خودرو ابداع و از آنها استفاده کرده است؛ ابزارها همواره جامعه انسان را تغییر داده اند و به تکامل آنها کمک کرده اند و این همان چیزی است که ما سعی داریم در اینجا اما در یک مقیاس بسیار موثرتر انجام دهیم.

منبع خبر:سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
فراخوان جذب کارگزار فن‌بازار شهر هوشمند منتشر شد

شبکه فن بازار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با همکاری سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران و مركز تهران هو ...


news-image
تبدیل دانش به ثروت، نیازمند صنعت و فناوری پویا است

دارابی گفت: طرح مسأله و حل آن از وظایف ذاتی دانشمندان است اما کاربست نظریات آنان در جامعه و تبدیل دانش به ثروت، نیازمند ...


news-image
معادن واقعی ما جوانان خلاق کارآفرین هستند

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با بیان اینکه معادن واقعی ما نخبگان و جوانان کارآفرین هستند تاکید کرد:فروش نفت خام و معا ...