معرفی حوزه‌هایی که بدون محدودیت هزینه حمایت می‌شوند | نخبه ها
خدمات مرکز


معرفی حوزه‌هایی که بدون محدودیت هزینه حمایت می‌شوند
news-image


دکتر نصرت‌الله ضرغام در دیدار با اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی استان ایلام اظهار کرد: این صندوق در سال 1382 با هدف شکوفایی امور تحقیقاتی در راستای گسترش مرزهای علم و فناوری و بهره‌مند شدن مردم از نتایج آنها از طریق ارائه‌ کمک‌ها و خدمات حمایتی مادی و معنوی به پژوهشگران و فناوران تاسیس شد و هم‌اکنون بیش از 70 درصد محققان و اساتید با این صندوق در ارتباط هستند.

وی فرصت‌ها و حمایت‌های این صندوق را شامل حمایت مادی و معنوی از اجرای طرح‌های تحقیقاتی، حمایت از طرح‌های پسادکتری، حمایت از برگزاری رویدادهای علمی، دیپلماسی علمی، کرسی پژوهشی، حمایت از ثبت بین‌المللی اختراعات، تاسیس مرکز توسعه نوآوری برای حمایت و ایجاد مراکز نوآوری، حمایت از محققان تراز اولی که شرایط دریافت کرسی پژوهشی را ندارند در قالب پژوهانه (گرنت) اعلام کرد.

رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران سینرژی گرنت را از دیگر حمایت‌های این صندوق دانست و گفت: این گرنت با توجه ویژه به پژوهش‌های میان‌رشته‌ای و فرارشته‌ای که در راستای سیاست‌های جهانی پژوهش است، شکل گرفته و اساتید و پژوهشگران می‌توانند در قالب یک تیم پژوهشی، پروپوزال طرح‌های خود را ارائه کنند.

ضرغام درباره اعطای کرسی‌های پژوهشی گفت: مدت زمان حمایت مالی از دانشمندان و پژوهشگران از چهار سال به 10 سال افزایش یافته و دانشمندانی که کرسی‌های پژوهشی به آنها اعطا شود، علاوه بر کمک سالانه 500 میلیون ریالی به مدت 10 سال، می‌توانند تیم پژوهشگری قوی با همکاری استادان و دانشجویان دانشگاه‌های داخل و خارج تشکیل دهند که اعضای این تیم نیز مورد حمایت صندوق قرار می‌گیرند.

منبع خبر:پارسی نیوز
 

خبر های دیگر
news-image
تاسیس یک پایگاه فضایی و انجام پرتاب‌های تجاری در ایتالیا

ریچارد برانسون، بنیانگذار شرکت فضایی ویرجین گلکتیک، خبر از همکاری با دو شرکت هوافضایی ایتالیایی و تصمیم به تاسیس یک پایگ ...


news-image
کارگروه زیست‌فناوری دریا تشکیل شد

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی از تشکیل کارگروه زیست‌فناوری دریا در ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی خبر داد.


news-image
کالاهای فرهنگی با الگوی ایرانی اسلامی، جایزه می‌گیرند

سومین دوره جایزه کالاهای فرهنگی با الگوی ایرانی اسلامی «فیروزه» به همت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی