بهره‌مندی شرکت‌های مستقر درپارک‌های فناوری از تسهیلات نظام‌وظیفه تخصصی | نخبه ها
خدمات مرکز


بهره‌مندی شرکت‌های مستقر درپارک‌های فناوری از تسهیلات نظام‌وظیفه تخصصی
news-image


سید محمد صاحبکار خراسانی، رئیس مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان در نشست آشنایی با تسهیلات جدید نظام‌وظیفه تخصصی با اشاره به روند ارائه تسهیلات نظام‌وظیفه تخصصی، گفت: از سال 1387 با همکاری بنیاد نخبگان و ستاد کل نیروهای مسلح، در راستای استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های نخبگان برای رفع نیازهای کلیدی کشور، برترین‌های المپیادها و افراد برتر کنکور می‌توانستند با مراجعه به بنیاد نخبگان و انجام پروژه تحقیقاتی از تسهیلات جایگزین خدمت نظام وظیفه استفاده کنند.


 وی افزود: از سال 1394 با همکاری معاونت علمی و فناوری و بنیاد نخبگان و ستاد کل نیروهای مسلح، شیوه‌نامه تسهیلات نظام وظیفه تخصصی برای افراد فعال در شرکت‌های دانش‌بنیان تصویب و اجرا شد؛ به‌طوری‌که انجام پروژه تحقیقاتی این افراد در سازمان‌های دفاعی و دولتی جایگزین دوره خدمت وظیفه آنان به‌حساب می‌آمد.

افزایش گستره شرکت‌های استفاده‌کننده از تسهیلات نظام وظیفه تخصصی


 عضو هیات علمی پژوهشکده مطالعات فناوری گفت: در سال 1396 و پیرو تفاهم‌نامه‌ای که بین معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و ستاد کل نیروهای مسلح منعقد شد، علاوه بر شرکت‌های دانش‌بنیان، افراد فعال در شرکت‌های مستقر در پارک‌های علم‌وفناوری و مراکز رشد نیز می‌توانند از تسهیلات سربازی همانند شرکت‌های دانش‌بنیان بهره‌مند شوند.


 صاحبکار افزود: اجرای این پروژه‌ها علاوه بر به‌کارگیری نخبگان برای حل مسائل تحقیقاتی و کاربردی موردنیاز کشور دارای منافعی برای افراد فعال در این شرکت‌ها نیز هست که ازجمله به حضور در دوره آموزش نظامی ویژه نخبگان و انجام همزمان پروژه تحقیقاتی و فعالیت در شرکت می‌توان اشاره کرد.

عضو هیات علمی پژوهشکده مطالعات فناوری درباره نحوه ارائه درخواست برای استفاده از این تسهیلات، افزود: باید همه اطلاعات به‌طور کامل در سامانه (soraya.bmn.ir) بارگذاری شود و تا تکمیل نهایی اطلاعات، فرایند بررسی آغاز نمی‌شود.

منبع خبر:پارسی نیوز

خبر های دیگر
news-image
رویداد علوم داده و کارآفرینی برگزار میگردد

رویداد «علوم داده و کارآفرینی» در راستای برگزاری سلسله رویدادهای «علوم داده»، سوم و چهارم شهریور ماه امسال در پژوهشگاه د ...


news-image
رویداد استارتاپی صنعت توان‌بخشی برگزار شد و توان‌یابان به عرصه کارآفرینی گام گذا ...

دومین رویداد استارتاپی فناوری توانبخشی کشور با هدف حمایت از طرح‌ها و ایده‌های علاقمندان به تجهیزات توانبخشی برگزار شد.


news-image
ضرورت توسعه مواد پیشرفته در اقتصاد و زیرساخت‌ها

در سرمايه‌گذاري كشورهاي توسعه‌يافته در حوزه مواد پیشرفته اين نكته قابل ذكر است كه در اسناد سياستي اين كشورها اولويت و جا ...