به‌منظور جذب سرمایه برای استارت‌آپ‌ها | نخبه ها
خدمات مرکز


به‌منظور جذب سرمایه برای استارت‌آپ‌ها
news-image


مرکز فن‌بازار ملی ایران به‌منظور جذب سرمایه برای استارت‌آپ‌‏های فعال حوزه آموزش با هدف توسعه زیست بوم نوآوری و استارت‌آپی كشور هشتمین رویداد عرضه به سرمایه‌گذاران تحت عنوان Startup Demo را با حمایت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی برگزار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ اکبر قنبرپور رئیس مرکز فن‌بازار ملی ایران با اعلام این خبر گفت: هدف اصلی این رویداد، مواجهه و مذاکره مستقیم و رودرروی صاحبین ایده و استارت‌آپ‌ها با سرمایه‌گذاران است که در 2 بخش عمومی (شامل ارائه استارت‌آپ‌ها) و اختصاصی (جلسات مذاکره سرمایه‌گذاران و استارت‌آپ‌ها) برگزار می‌شود و استارت‌آپ‌ها می‌توانند طی آن به جمع زیادی از سرمایه‌گذاران دسترسی داشته باشند.

وی افزود: سرمایه‌گذاران در یک زمان کوتاه، استارت‌آپ‌ها را بررسی کرده و پس از برگزاری جلسات خصوصی و بررسی میزان پیشرفت ایده، مشتریان جذب شده، حجم بازار، میزان فروش و غیره به ارزیابی آن‌ها پرداخته و برای سرمایه‌گذاری در آنها اعلام نظر کردند، در این صورت مذاكرات بعدی تا حصول نتیجه نهایی توسط مركز فن‏‌بازار ادامه خواهد داشت.

قنبرپور خاطرنشان کرد: برای حضور در هشتمین رویداد استارت‌آپ دمو، ده‌ها استارت‌آپ اعلام تقاضا کرده بودند كه در مرحله اول و پس از بررسی درخواست‌های واصله، تعداد 10 استارت‌آپ به مرحله ارائه آزمایشی راه‌یافتند و در مرحله دوم و پس از ارائه حضوری این تیم‌ها، 8 استارت‌آپ نهایی برای حضور در رویداد انتخاب شدند.

رئیس مرکز فن‌بازار ملی ایران در در پایان گفت: این رویداد در روز 12 اسفندماه سال جاری از ساعت 14 الی 18 در سالن ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی با حضور سرمایه‌‏گذاران تخصصی این حوزه و استارت‌آپ‌های حوزه آموزش (در حوزه‌های آموزش آنلاین، سیستم‌های مدیریت یادگیری، آموزش فناوری، مدرسه‌های نسل آینده، ابزارهای مطالعه و ...) به‌عنوان سرمایه پذیران برگزار شد.

مرکز فن‌بازار ملی ایران با ابلاغیه شورای عالی انقلاب فرهنگی و تحت نظارت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با هدف توسعه بازار فناوری در کشور فعالیت می‌کند و تاکنون 17 فن‌‌بازار منطقه‌ای در استان‌های مختلف کشور و 1 فن‌بازار تخصصی در صنعت گاز راه‌اندازی کرده است و خدمات خود شامل «بازاریابی محصولات فناورانه»، «کمک به انتقال فناوری» و «جذب سرمایه برای افراد و شرکت‌های نوآور» را از طریق بروکرهای خود ارائه می‌کند.

منبع خبر:بنیاد ملی نخبگان

 

خبر های دیگر
news-image
تامین رله‌های پستی با کمک متخصصان داخلی

متخصصان داخلی با استفاده از توان و تخصص خود و برای اعتلای کشور، اقدام به تولید و طراحی رله های پستی کرده و نیاز داخلی کش ...


news-image
تحول در طراحی و ساخت تجهیزات نوری ایجاد شد

محققان گروه "اپتوژنتیک " پژوهشکده لیزر و پلاسمای دانشگاه شهید بهشتی با حمایت ستاد علوم و فناوری‌های شناختی موفق به ساخت ...


news-image
امشب ایستگاه فضایی بین‌المللی را با چشم غیرمسلح ببینید

بنابر اعلام ناسا، ایرانی‌ها امشب می‌توانند ایستگاه بین‌المللی فضایی را ساعت 18:07