لیزر نقش درمانی صد درصدی برای بیماران ندارد | نخبه ها
خدمات مرکز


لیزر نقش درمانی صد درصدی برای بیماران ندارد
news-image


عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان این که لیزر یک مکمل درمانی است و در واقع نقش درمانی 100درصدی برای بیماران ندارد، گفت: از جمله موارد استفاده از لیزر برای عمل‌های زیبایی و بهبود جای زخم و آثار تروماهای به جا مانده است.
 دکتر عبدالرضا رویین‌تن با اشاره به اینکه لیزر یک فناوری جدید است که امکان سوء استفاده از آن نیز وجود دارد، افزود: لیزر درمان نهایی مشکلات نیست ولی در بهبود بیمار می‌تواند نقش موثری داشته باشد و از جمله روش‌های استفاده از آن برای عمل‌های زیبایی بوده و برای بهبود جای زخم و آثار تروماهای به جا مانده نیز استفاده می‌شود.

رویین‌تن بیان داشت: همچنین استفاده از لیزر روش درمانی قطعی برای جوش صورت نیست ولی می‌تواند برای لایه برداری موثر باشد لذا افراد باید مراقب باشند که در این زمینه‌ها مورد سوء استفاده و کلاهبرداری قرار نگیرند.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خاطرنشان کرد: جراحان پلاستیک و متخصصین پوست در صورت گذراندن دوره‌های آموزشی از جمله افرادی بوده که می‌توانند در این زمینه منبعی برای مراجعه مردم باشند و اقدامات لازم برای آنها را در حوزه‌های مختلف از جمله جوان‌سازی صورت و بهبود زخم‌های دیابتی انجام دهند.
به گفته دبیر علمی کنگره جراحی پلاستیک، نخستین افرادی که در این مورد از آنها توسط مردم سوال می شود و در واقع مردم مشکلات خود در این زمینه را به آنها ارجاع می دهند، حوزه جراحی پلاستیک است. لذا بر همین اساس این کنگره با محوریت لیزر برگزار شد.
فوق تخصص جراحی پلاستیک ادامه داد: این کنگره 11 و 12 بهمن ماه در بیمارستان امام خمینی (ره) در حال برگزاری است و جامعه هدف در این کنگره متخصصین پوست و جراحان پلاستیک است.
وی آخرین دستاوردهای علمی در حوزه لیزر و بهره‌مندی از آن در جوانسازی صورت و مطالب علمی جدید توسط همکاران و اساتید برجسته در کنگره جراحی پلاستیک مورد بحث و گفتگو قرار خواهد گرفت.

منبع خبر:سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
راه حلی برای هک نشدن رایانه ها یافت نشد

هک شدن رایانه ها مشکلی است که تاکنون راه حل قطعی برای آن یافت نشده


news-image
آزمایش پهپادهای زیردریایی در نروژ

مسئولان نروژی در حال برنامه‌ریزی برای آزمایش پهپادهای زیردریایی هستند که آب‌های عمیق


news-image
اکوسیستم استارتاپی در حوزه‌‌های مسأله محور و اولویت‌‌دار کشور نقش‌‌آفرینی می‌کند

معاون سیاست‌گذاری و توسعه معاونت علمی نقطه عطف دوره جدید فعالیت استارتاپی کشور را مسئله محور بودن آن دانست و گفت: جامعه ...