استاد دانشگاه تهران عضو آکادمی علوم جهان شد | نخبه ها
خدمات مرکز


استاد دانشگاه تهران عضو آکادمی علوم جهان شد
news-image


سیامک یاسمی استاد ریاضیات دانشگاه تهران به عنوان عضو دائمی فرهنگستان علوم جهان انتخاب شد.
فرهنگستان علوم جهان توسط پروفسور عبدالسلام برنده جایزه نوبل از سال ۱۹۸۷ میلادی با برگزاری همایشی در شهر پکن چین به طور رسمی آغاز به کار کرد.

ایران در سال ۲۰۰۰ میلادی میزبان همایش فرهنگستان علوم جهان بود. آخرین همایش این فرهنگستان که بر اساس سرواژه‌هایش «تواس» نامیده می‌شود، در سال ۲۰۱۶ در شهر کیگالی رواندا برگزار شد.

بنا بر جزییات درج شده در تارنمای این فرهنگستان از ماموریت های علمی آن می توان به نمایندگی و ارائه مهم ‌ترین دستاوردهای علوم در کشورهای در حال توسعه اشاره کرد.

انتخاب اعضای فرهنگستان بر اساس شایستگی‌های علمی، اخلاقی و ترویجی افراد صورت می‌گیرد. تنها دانشمندانی نامزد عضویت در این فرهنگستان می شوند که از استانداردهای جهانی بالایی برخوردار بوده و با فعالیت های پژوهشی خود نتایج ارزشمندی را به علوم جهان افزوده باشند.

هم اکنون هزار و ۱۸۱ عضو دائمی این فرهنگستان از کشورهای مختلف در ۱۰ گروه مشغول به فعالیت‌های علمی و ترویجی هستند. در این میان تعداد ۱۴ عضو از کشور ایران شامل ۴ عضو در گروه فیزیک، ۴ عضو در گروه شیمی، ۴ عضو در گروه پزشکی، یک عضو در گروه مهندسی و یک عضو در گروه کشاورزی در فهرست اعضای این فرهنگستان قرار دارند.

سیامک یاسمی نخستین ریاضیدان ایران در فرهنگستان علوم جهان است. همچنین علی‌اکبر موسوی موحدی استاد ممتاز دانشگاه تهران نیز عضو گروه شیمی این فرهنگستان است.

منبع خبر:سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
شرکتهای فناور طراح سیستمهای موقعیت یاب حمایت می شوند

سازمان فضایی ایران از شرکتهای فناور طراح و تولیدکننده سیستم های موقعیت یابی ماهواره ای حمایت می کند.


news-image
فعال‌سازی سلول‌های مغز به کمک موسیقی

پژوهشگران دانشگاه یوتای آمریکا در جدیدترین تحقیقات خود دریافتند که موسیقی بر فعال نگه‌داشتن مناطق و شبکه‌های مختلف مغز و ...


news-image
با رژیم غذایی به مهار تغییرات آب‌وهوایی کمک کنید

بررسی محققان دانشگاه هاروارد نشان می‌دهد که با کاهش مصرف پروتئین‌های حیوانی همچون گوشت و شیر می‌توان به کاهش انتشار گازه ...