طراحی یک خودروی خودران کاربردی | نخبه ها
خدمات مرکز


طراحی یک خودروی خودران کاربردی
news-image


به تازی یک ون خودران توسط شرکتی به نام Nuro طراحی شده است که برای تحویل بار به نقاط مختلف مناسب بوده و دیگر کاری به جابجا کردن مسافران در مسیرها ندارد.
شرکت‌های مختلفی برای طراحی خودروهای خودران تلاش می‌کنند و تقریبا رویکرد همه آن‌ها جابجایی انسان‌ها با کمک این فناوری است. با این وجود شرکت استارت‌آپ جدیدی به نام Nuro به سراغ یک رویکرد جدید رفته است و ون‌های تحویل بار را بر اساس استفاده از فناوری‌های خودران طراحی کرده است.

این ون که از بیرون بیشتر شبیه به یک کپسول به نظر می‌رسد، در نوع خود یک محصول جالب و جذاب است و طراحی بصری زیبایی دارد. با این وجود درون آن به‌سادگی هر چه تمام طراحی شده است زیرا باید پتانسیل قرار دادن حداکثر حجم بار را داشته باشد.

این خودرو با وزنی کمتر از یک تن، یک نمونه بسیار مناسب در مبحث طراحی است. از سوی دیگر نیز استفاده از یک موتور الکتریکی برای آن موجب شده است تا آلایندگی ایجاد شده به‌واسطه این خودرو به حداقل برسد. شرکت سازنده این ون توانسته است تا به امروز نزدیک به 92 میلیون دلار سرمایه را برای تکمیل پروژه خود جمع‌آوری کند.

شرکت Nuro توسط دو مهندس اسبق گوگل بهنام‌های دیو فرگوسن (Dave Ferguson) و جیاجون ژو (Jiajun Zhu) تاسیس شده است و تجربه این دو در پروژه خودروی گوگل به‌شدت در این محصول کارآمد بوده است. از سوی دیگر به علت این‌که هنوز تاریخ دقیق عرضه این خودرو مشخص نشده است، نمی‌توان انتظار داشت که به‌زودی آن را در جاده‌ها مشاهده کرد.

همچنین شرایط قیمت یا مشخصات موتوری Nuro نیز هنوز مشخص نشده است و برای دریافت اطلاعات بیشتر تنها باید منتظر اعلان رسمی شرکت طراح آن باقی ماند.

منبع خیر:سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
بکارگیری اندیشۀ نخبگانی راه تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی است

کیانی با اشاره به لزوم فرهنگ‌سازی در مصرف کالای داخلی، گفت: حمایت از کالای ایرانی شعاری است که تنها در سایۀ حمایت از اند ...


news-image
ایجاد شبکه محصول سالم آسیب‌های ناشی از سرطان در کشور را کاهش می‌دهد

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی معتقد است که بهبود تغذیه یکی از روش های موثر در کاهش سرطان است که با ایجاد شبکه ...


news-image
کاربرد فناوری نانو در تولید منسوجات هوشمند

فناوری نانو می‌تواند منسوجات را هوشمند کند و به آنها کارایی ویژه‌ای بدهد. با توجه به ارتباط محصولات فناوری نانو با خواص ...