نانو تکنولوژی و اندازه گیری قند خون | نخبه ها
خدمات مرکز


نانو تکنولوژی و اندازه گیری قند خون
news-image


بسیاری از افراد مبتلا به دیابت، نیاز دارند که برای یک قطره خون، سوزنی دردناک را، 8 بار در روز، توسط دستگاهی در انگشت خود فرو کنند تا به کمک این روش، نظارتی مستمر را برروی سطح افزایشی گلوکز در سیستم بدنی خود داشته باشند.

در حال حاضر، محققان کره جنوبی درنظر دارند که از ابزاری نوین، بمنظور اندازه گیری و کنترل قند خون در افراد استفاده نمایند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری به نقل از لایو ساینس (livescience)، دانشمندان، کنترل کننده میزان گلوکز را، در داخل یک لنز نرم فردی قرار داده و از طریق آن، سطح و میزان گلوکز موجود در اشک ها را اندازه گیری نمودند، پس از دریافت اطلاعات، موارد مربوط به صورت بی سیم به یک دستگاه کنترل کننده منتقل و نتایج تجزیه و تحلیل نمایش داده می شود و این درحالیست که شما، حتی یک قطره اشک هم نخواهید ریخت.
این دستگاه، تاکنون، فقط برروی خرگوش های زنده آزمایش شده است و هیچ موردی مربوط به ناراحتی خاص گزارش نگردیده است.

اما محققانی که این دستگاه را خلق کرده اند، پیش بینی می نمایند که این لنز تماسی و تشخیص دهنده میزان قند، امکان تجاری شدن و در دسترس عموم قرار گرفتن را در کمتر از 5 سال آینده خواهد داشت.

این دستگاه منحصربفرد، در یک چشم مستقر گردیده و فعالیت خود را آغاز می نماید، لازم بذکر است که این لنز مخصوص، هیچ عملکردی در بهبود فرآیند دید شخص نخواهد داشت.

منبع خبر:خبرگزاری علم و فن آوری

خبر های دیگر
news-image
سیاره‌ای با آسمانی همیشه صاف

دانشمندان به‌تازگی یک سیاره ویژه را کشف کرده‌اند که کاملا از وجود ابر عاری است و آسمان آن همیشه صاف است. وجود چنین نوعی ...


news-image
تحقیقات روی القاء مرگ به سلول های توموری در مراحل پایانی است

در دانشگاه علوم پزشکی سمنان بر روی دارویی کار تحقیقاتی انجام پذیرفته است که برای القاء مرگ در سلول های توموری است و جواب ...


news-image
تراشه ای که باکتری را به دام می اندازد

محققان دانشگاه مک گیل کانادا موفق به ساخت نانو تراشه ای به اندازه یک دهم ضخامت یک تار موی انسان شدند که مانند تله ای باک ...