کنگره جهانی گاز آسیا برگزار شد | نخبه ها
خدمات مرکز


کنگره جهانی گاز آسیا برگزار شد
news-image


کنگره جهانی گاز آسیا (World Gas Congress Asia 2018) در تاریخ 18 و 19 ژانویه (28 و 29 دی) در اوزاکا برگزار شد.
"اتصال خریداران آسیایی گاز به تأمین کنندگان جهانی، فراهم کردن فرصت های گسترده همکاری و سرمایه گذاری در بخش گاز"، محور اصلی WGCA 2018 بود.

در این کنگره 350 شرکت کننده برجسته از فعالان صنعت گاز و گاز مایع شده (LNG) دولتی و خصوصی از کشورهای مختلف جهان حضور داشتند. با افزایش تقاضای جهانی انرژی، بازار LNG به سرعت رو به رشد است. پیش بینی می شود که این بازار طی سال های 2015 تا 2020 حدود 50 درصد رشد داشته باشد.

در پی این تقاضای رو به رشد، شرکت های جدیدی به این بخش ورود پیدا کرده اند؛ این رشد چشمگیر باعث ایجاد تغییر در بازار و تغییر چشم انداز این صنعت شده است.

میزان تقاضای گاز مایع شده (LNG) در آسیا بویژه در کشورهای ژاپن، چین و کره جنوبی بسیار بالا است، بطوریکه ژاپن بزرگترین واردکننده LNG جهان محسوب می شود؛ اما توسعه بازار گاز با چالش هایی از جمله افزایش قیمت همراه است.

منبع خبر:سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
واحدهای تولیدی دانش‌بنیان از تخفیف 25 درصدی بهره‌مند می‌شوند

در راستای تصویب تعرفه‌های هزینه خدمات سازمان‌های ویژه اقتصادی؛ سازمان مسئول هر یک از مناطق ویژه اقتصادی، به‌منظور بهبود ...


news-image
پنجمین دوره تخصصی کشت بافت برگزار می شود

پنجمین دوره تخصصی کشت بافت توسط پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک با همکاری ستاد توسعه زیست فناوری، ۱۵ تا ۱۷ تیر ماه در تهران بر ...


news-image
خودروی جدید دیزلی فورد با مصرف بهینه سوخت

شرکت فورد به‌تازگی محصول جدید خود را معرفی کرده است که علاوه بر قدرت بسیار بالا