اتحاد پزشکان جراح و داوینچی | نخبه ها
خدمات مرکز


اتحاد پزشکان جراح و داوینچی
news-image


روبات ویژه جراحی موسوم به داوینچی، یکی از پیشرفته ترین روبات های این حوزه است که به جراحان در انجام عمل های پیچیده کمک کرده و میزان آسیب وارد شده به بدن بیمار تا حد زیادی در این روش کاهش پیدا می کند.
بسیاری از بیماری ها قابلیت درمان دارویی نداشته و در این شرایط باید جراح با دخالت در ساختار بدن بیمار، اقدامات درمانی را انجام دهد. یکی از مواردی که انجام جراحی در آن ضروری است، برخی سرطان ها هستند. به طور کلی سرطان یک بیماری جدی است که در اثر ابتلا به آن ارگان ها و بافت های مختلف بدن آسیب دیده و صدمه جدی می بینند. این بیماری توانایی پنهان کردن سلول های بدخیم و تومورها را در بخش های غیر قابل دسترس بدن دارد.

هنگامی که پزشک جراح با روبات جراحی داوینچی کار می کند، فرد متخصص تنها متکی به عملکرد روبات نبوده و تخصص و حوزه دانش وی نیز در این عمل دخیل است با این تفاوت که پزشک جراح با تنها یک برش کوچک می تواند دیدی سه بعدی و ده برابر بزرگتر از حالت عادی را از داخل بدن بیمار در پیش رو داشته باشد.

زمانی که یک بیماری سرطانی تشخیص زودهنگام داده می شود، برای بیمار یک چالش دلهره آور است و این بیماران سرطانی به سختی بیماری خود را می پذیرند. در واقع با پذیرش این مساله سریع تر می توان عمل جراحی، دارو و ترکیبی از رادیو درمانی و شیمی درمانی را برای بیمار آغاز کرد.

یکی از مهم ترین مسائل در اینگونه بیماران، عمل جراحی و برداشت بافت های آلوده و آسیب دیده است که اگر درست انجام گیرد، بخش مهمی از درمان انجام می شود.

منبع خبر:سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
استفاده از ایموجی برای ارتباط بصری راننده‌ها

یک شرکت کیک استارت به‌تازگی ایده‌ای جدید و منحصربه‌فرد را ارائه کرده است که بر اساس آن قرار است


news-image
35 طرح نوآورانه حوزه برق به بازار راه می‌یابد

بر اساس تفاهم‌نامه منعقد شده میان معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و وزارت نیرو و شرکت‌های مانند توانیر، مقرر شد تا توا ...


news-image
استانداری تهران برای تحقق «شهر هوشمند» قدم برمی‌دارد

محمدحسین مقیمی استاندار تهران در بازدید از هفتمین نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری (INOTEX 2018)، بر تلاش استانداری ب ...