انتقال دانش با اتوبوس سلول های بنیادی | نخبه ها
خدمات مرکز


انتقال دانش با اتوبوس سلول های بنیادی
news-image


معاون آموزشی پژوهشگاه رویان با اشاره به آغاز فعالیت رسمی دانشکده علوم پایه پزشکی این پژوهشگاه، گفت: تقویت و توسعه رسالت آموزشی پژوهشگاه رویان در کنار بعد پژوهشی، ضرورتی بود که به راه اندازی دانشکده علوم پایه پزشکی رویان انجامید.
دکتر روح الله فتحی در گفتگو با خبرنگار سیناپرس، اظهار کرد: اگرچه پیش از این نیز دانشجویانی از طریق دانشگاه علم و فرهنگ در پژوهشگاه آموزش می دیدند، ولی با تاسیس این دانشکده، آموزش و پژوهش دانشجویان از صفر تا صد در همین دانشکده و تحت مدیریت مستقیم و یکپارچه پژوهشگاه انجام می شود.

وی با بیان اینکه مجوز پذیرش دانشجو در 3 رشته جدید از وزارت بهداشت اخذ شده است، گفت: در حال حاضر در رشته های بیولوژی تولیدمثل، سلول کاربردی و مهندسی بافت در مقطع دکترا پذیرش دانشجو داریم.

معاون پژوهشگاه رویان، افزود: همچنین برخی از دانشجویان مقاطع ارشد و دکتری دانشگاه علم و فرهنگ نیز برای گذراندن دروس عملی و پایان نامه در رشته هایی از جمله ژنتیک، زیست تکوینی، سلولی مولکولی و برخی رشته های دیگر در این دانشکده تحصیل می کنند.

وی با اشاره به آمار دانشجویانی که در حال حاضر در این دانشکده تحصیل می کنند، گفت: 13 دانشجو در رشته دکتری پژوهش محور وزارت علوم، 9 دانشجو در دکترای پژوهش محور وزارت بهداشت، 8 دانشجو در رشته مهندسی بافت، 9 دانشجو در علوم سلول کاربردی، 5 دانشجو در بیولوژی تولید مثل، 39 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد علوم جانوری سلولی تکوینی ، 48 دانشجو در رشته کارشناسی ارشد ژنتیک و 35 دانشجو در رشته دکترای علوم سلولی تکوینی تحصیل می کنند.

منبع خبر:سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
نخستین رویداد استارتاپ ویکند سلامت الکترونیک برگزار می شود

نخستین رویداد استارتاپ ویکند سلامت الکترونیک دانشگاه علوم پزشکی تهران در روزهای ۳ تا ۵ مرداد ۹۷ برگزار می شود.


news-image
چرا دست و پایمان خواب می رود

وقتی برای مدت زیادی به صورت ثابت در یک جا می‌نشینیم، دست یا پایمان خواب می‌رود. چه اتفاقی در بدن افتاده که چنین می‌شود؟ ...


news-image
یکی از بزرگترین نمایشگاه‌های اروپا میزبان شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی خواهد بود

هانوفر آلمان هر دو سال یکبار در روزهای بهاری سال، روزهای شلوغی را پشت سر می گذراند، روزهایی شلوغ و پر رفت و آمد. کشورهای ...