بومی‌سازی فناوری نیروگاه‌های تبدیل پسماند به انرژی | نخبه ها
خدمات مرکز


بومی‌سازی فناوری نیروگاه‌های تبدیل پسماند به انرژی
news-image


مشکلات زیست محیطی که زباله‌ها ایجاد می‌کنند موضوع مهمی است که ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی برای حل آن با شناسایی شرکت‌های فناور فعال قصد بومی‌سازی فناوری نیروگاه‌های تبدیل پسماند را دارد.
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با توجه به مشکلات و معظلات زیست محیطی کشور به واسطه وجود زباله ها و پسماندها ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی در نظر دارد فناوری نیروگاه های تبدیل پسماند از جمله زباله سوز را در کشور بومی سازی کند. در این راستا نیز طی فراخوانی از کلیه شرکت های توانمند و فعال در بخش های مختلف این حوزه همچون مشاوره، طراحی مهندسی نیروگاه ها، تجهیزات توربین بخار، کندانسور خنک کننده هوا، تصفیه آب، کمپرسور هوا، خشک کن، کوره نسوز، بویلر، شیرآلات، ژنراتور نصب و راه اندازی دعوت شد تا توانمندی خود را به ستاد اعلام کنند تا زمینه برای ایجاد بانک اطلاعاتی از توانمندی ها و نیازهای کشور، ایجاد شبکه شرکت ها و ایجاد شرکت های دانش بنیان فراهم شود.
 بر این اساس بیش از ده شرکت دانش بنیان در این حوزه شناسایی شدند و آمادگی خود برای بازدید و ارزیابی تخصصی اعلام کردند که می توان به ماشین سازی نیروی محرکه (قزوین)، پژوهشکده صنایع شیمیایی(کرج)، سازه پردازی ایران، سرمایه گذاری انرژی تجدید پذیر پگاه، طراحان انرژی هوشمند آینده ساز و کومین زاد یدک اشاره کرد. البته اررزیابی شرکت های دیگر نیز در آینده ای نزردیک محقق می شود. این اقدام را باید گامی برای حل معضل پسماند و مشکلات ناشی از آن در کشور دانست.

منبع خبر:معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
عملکرد مدارهای نورونی افراد معتاد به حالت اولیه بازمی‌گردد

محققان کشور در طرحی با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی نشان دادند که انجام فعالیت‌های بدنی عملکرد ...


news-image
خودروی خودران لیزری در برف

محققان خودروی خودرانی ساخته اند که قابلیت جهت یابی مسیر و حرکت در برف با سرعت ۴۰ کیلومتر برساعت را دارد


news-image
تعریف نقش سطوح آموزش عالی سلامت در بسته های تحول و نوآوری

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: نقش تمامی سطوح آموزش عالی سلامت در اجرای بسته های تحول