اعلام فراخوان دستاوردهای علمی رقابت علمی کنز | نخبه ها
خدمات مرکز


اعلام فراخوان دستاوردهای علمی رقابت علمی کنز
news-image


فراخوان ارسال فایل تصویری از دستاوردهای علمی نخستین دوره «رقابت علمی کنز» که در حاشیه جایزه مصطفی (ص) برگزار می‌شود اعلام شد.
 
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، کنز رقابتی است میان دانش‌پژوهان، دانشجویان و اساتید که ایدههای خود را در قالب یک ارائه تصویری حداکثر 5 دقیقه‌ای مطرح می‌کنند. این رویداد برای یافتن بهترین راه‌حل‌های علمی به‌منظور حل مشکلات کشورهای اسلامی با اهداف استفاده از ظرفیت‌های جامعه متخصصین، انباشتی از آثار برای بهره‌برداری آتی،‌ ارتقاء سطح انگیزش و خلاقیت نخبگان جوان،‌ بسترسازی جهت شناسایی و تبادل ایده‌های علمی و فناورانه، استمرار تعامل محققان از طریق فضای مجازی و ظرفیت‌سازی فرصت‌های مطالعاتی برگزار می‌شود.
فراخوان ارسال فایل تصویری از دستاوردهای علمی نخستین دوره «رقابت علمی کنز» 1396-1397 برگزار می‌شود اعلام شد. این رویداد به برگزیدگان هر حوزه فایل‌های تصویری موردپذیرش در زمینه‌های سلامت، انرژی، اقتصاد، آب و محیط‌زیست، فناوری اطلاعات و ارتباطات جایز نقدی ارزنده‌ای اعطا خواهد کرد. 
سومین روز از هفته مراسم دومین دوره جایزه مصطفی (ص)، در سه دانشگاه صنعتی شریف، علوم پزشکی تهران و شهید بهشتی با نشست‌های افتتاحیه رقابت کنز همراه بود.  این مراسم با حضور اساتید، دانشجویان و برگزیدگان جایزه مصطفی (ص) 2017 در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد و با ارائه پنل‌های علمی در دانشگاه¬های علوم‌پزشکی تهران و شهید بهشتی ادامه یافت. سلامت، انرژی، محیط‌زیست، فناوری اطلاعات و ارتباطات، اقتصاد و بانکداری اسلامی، از موضوعات مورد بحث در این نشست‌ها بود.
جایزه مصطفی (ص)، نشان عالی علم و فناوری جهان اسلام است که هر دو سال یک‌بار به دانشمندان و پژوهشگران برتر جهان اسلام اعطا می‌شود. جایزه مصطفی (ص) با شناسایی، معرفی و تقدیر شایسته از  برترین‌های علم و فناوری در جهان اسلام، علم‌آموزی و پژوهش را در جوامع اسلامی ترویج و تشویق می‌کند.
بر اساس سند اجرایی جایزه پیامبر اعظم، سورنا ستاری (معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری) رییس شورای سیاست‌گذاری و مهدی صفاری نیا (رییس پارک فناوری پردیس معاونت علمی) دبیر شورای سیاست‌گذاری این جایزه است. 

منبع خبر:معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
ثبت‌نام برای حضور استارتاپها تمدید شد

ثبت‌نام برای حضور استارتاپها در سالن الکام استارز بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی الکامپ تا روز یکشنبه ۲۷ خردادماه جا ...


news-image
دانش فنی رباتیک زیرآب تقویت می‌شود

با حمایت ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی معاونت علمی؛ مسابقات ربات‌های زیردریایی دانشجویی " ROV " به مفهوم ر ...


news-image
سیستم پارکینگ هوشمند 

نوید امیدیان عضو موسسه حامی نوابغ جوان در زمینه برنامه نویسی موفق به اختراع و ثبت سیستم پارکینگ هوشمند شد.