سومین کنفرانس زیست‌شناسی سامانه‌های ايران برگزار می‌شود | نخبه ها
خدمات مرکز


سومین کنفرانس زیست‌شناسی سامانه‌های ايران برگزار می‌شود
news-image


سومین کنفرانس زیست‌شناسی سامانه‌های ايران در هشتم و نهم اسفندماه 1396 با محوریت و حمایت همه جانبه ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی برگزار می شود.
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، عباس شجاع‌الساداتی دبیر اجرایی سومین کنفرانس زیست‌شناسی سامانه‌های ايران در خصوص برگزاری این کنفرانس، بیان کرد: سومین کنفرانس زیست‌شناسی سامانه‌های ايران در هشتم و نهم اسفندماه با محوریت و حمایت همه جانبه ستاد توسعه زیست‌فناوری و با سبکی متفاوت به منظور فراهم کردن شرایط لازم برای ورود متخصصین و پژوهشگران کشور به این عرصه راهبردی در دانشگاه تربیت مدرس برگزار خواهد شد.
وی افزود: هر چند در توسعه زیست‌شناسی مولکولی در طی چند دهه گذشته، موفقیت‌های خوبی به لحاظ تربیت نیروی انسانی متخصص، تولید علم، تولید محصول و تجاری‌سازی در کشور بدست آمد، لیکن در نهادینه کردن و توسعه انقلاب جدید زیست‌فناوری که از سال 2000 میلادی بعد از اتمام پروژه ژنوم انسان، تحت عنوان زیست‌شناسی سامانه‌ها شروع شده، توجه و اقدامات لازم در کشور صورت نگرفته است.
به گفته شجاع‌الساداتی، کنفرانس سوم با محوریت ستاد، رخداد مهمی در عرصه زیست‌فناوری کشور خواهد بود.
وی همچنین بیان کرد: تلاش مسئولین کنفرانس بر این است تا با حضور فعال فرهیختگان و علاقمندان زیست‌فناوری کشور در طی دو روز سخنرانان کلیدی بین‌المللی و ملی در حوزه‌های مختلف پزشکی، صنعت، کشاورزی و علوم زیستی در مورد زمینه‌های تخصصی مربوطه به ارائه دستاوردها بپردازند. 
دبیر اجرایی سومین کنفرانس زیست‌شناسی سامانه‌های ايران با اشاره به برنامه هیا این کنفرانس، بیان کرد: کارگاه‌های آموزشی تخصصی و ارائه مقالات به صورت شفاهی و پوستر نیز در کنار برنامه‌های اصلی کنفرانس برگزار خواهد شد. 
دبیر سومین کنفرانس زیست‌شناسی سامانه‌های ايران در خصوص اهداف برگزاری این کنفرانس در کشور، گفت: «ارتقاء سطح دانش زیست‌شناسی سامانه‌ها و تبیین توانمندی‌های آن»، «گردهمایی متخصصان و فراهم کردن بستری برای تبادل نظر بین کارشناسان»، «تشویق و ترغیب پژوهشگران به کاربردی کردن زیست‌شناسی سامانه‌ها»، «ارائه دستاوردهای علمی و پژوهشی و آشنایی با مسائل روز»، «گسترش ارتباط علمی بین مراکز تحقیقاتی و پژوهشی کشور» و «برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه مدت از اهداف تعیین شده برای این کنفرانس است.

منبع خبر:معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
آموزش هوش مصنوعی با آزمایش‌های IQمربوط به مهارت‌های استدلالی

پژوهشگران شرکت "دیپ‌مایند" با همکاری "علی اسلامی"، دانشمند ایرانی موفق شدند هوش مصنوعی را با آزمایش‌های IQ مربوط به مهار ...


news-image
در ششمین کنگره علوم اعصاب ایران بررسی می‌شود؛

استفاده از فناوری‌های نوین در درمان بیماری‌های اعصاب


news-image
اینترنت لیزری، پروژه جدید آلفابت

شرکت آلفابت که در برنامه‌های خود قصد داشت تا اینترنت بالونی را