ستاری در بازدید از استارتاپ تپ‌سی | نخبه ها
خدمات مرکز


ستاری در بازدید از استارتاپ تپ‌سی
news-image


سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری در بازدید از استارتاپ «تپ‌سی» با بیان این‌که رشد فزاینده استارتاپ‌ها در حوزه خدمات و نقل دورن‌شهری و بین شهری به پیشرفت‌های قابل توجهی منجر شده است است گفت: در حال حاضر بیش از 45 استارتاپ فعال در حوزه خدات حمل و نقل داریم که اخیرا حمل و نقل بین شهری به طور فزاینده‌ در حال رشد است.

ستاری، میزان اشتغال فوق‌العاده بالا، جذب نخبگان  ارزش افزوده و حل مشکلات جامعه را از مهم ترین ویژگی‌های زمینه سازی توسعه استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان دانست و گفت: بسیاری از نخبگان ایرانی غیر مقیم به کشور بازگشته‌اند و استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیانی را راه‌اندازی کرده‌اند که توانسته‌ تعداد قابل توجهی از نخبه‌ها را به خود جذب کند.

رئیس بنیاد ملی نخبگان، به توانمندی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در حل چالش‌های جامعه با شکل دادن کسب و کارهای خلاق اشاره کرد و گفت: این ویژگی فوق‌العاده مثبت استارتاپ‌ها است که خدمت‌رسانی را با هزینه بسیار پایین، کیفیت  و دسترسی بسیار بالا بر پایه نوآوری به مردم ارائه می‌کنند. اگرچه ممکن است این خدمات جدید و نوآورانه اشکالاتی داشته باشد، اما به کمک مردم و تلاش فعالان استارتاپی برطرف خواهند شد.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری توسعه گسترده در حوزه استارتاپ‌های خدماتی و رشد شرکت‌های این حوزه با بنیان‌گذاران و مدیران عامل ان جوان را ناشی از تحقق زیست‌بوم کارآفرینی و نوآوری کشور دانست و گفت: رونق این استارتاپ‌ها که عمدتاً از استعدادهای برتر و المپیادی‌ها و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های برتر بهره‌می‌برند، می‌توانند ضمن ایجاد انگیزه در جوانان برای ایجاد و توسعه کسب و کارهای خلاق، زمینه بازگشت نخبگان به کشور و فعالیت استارتاپی در زیست‌بوم کارآفرینی و نوآوری کشور باشند.

ستاری، با بیان این‌که موج توسعه کسب و کارهای استارتاپی و شرکت‌های دانش‌بنیان در حال تسری به تمامی بخش‌های کشور است افزود: این زیرساخت توانست زمینه‌ای را فراهم کند که نخبگان ایرانی غیر مقیم با درآمدهای بسیار بالا به کشور بازگردند و کسب و کارهای خود را ایجاد کنند و موج راه‌اندازی استارتاپ‌های مبتنی بر ایده‌های خلاقانه در حال گسترش میان جوانان است

منبع خبر:بنیاد ملی نخبگان
 

خبر های دیگر
news-image
تولید دستکش آنتی باکتریال بافته شده با فناوری نانو

محققان در یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید دستکش آنتی باکتریال بافته شده با الیاف حاوی


news-image
نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی آغاز به کار کرد

هفته ملی پژوهش و فناوری از ۲۱ آذرماه با نواختن زنگ پژوهش آغاز شد


news-image
بیستمین همایش و نمایشگاه بین‌المللی صنایع دریایی برگزار می‌شود

با حضور شرکت‌های دانش بنیان دریایی، بیستمین دوره همایش و نمایشگاه بین‌المللی صنایع دریایی، به منظور ایجاد فرصتی مناسب ...