هواپیماهای برقی وارد ناوگان حمل و نقل هوایی می‌شوند | نخبه ها
خدمات مرکز


هواپیماهای برقی وارد ناوگان حمل و نقل هوایی می‌شوند
news-image


اهمیت توجه به مسائل زیست محیطی و سلامت، اغلب کشورهای دنیا را به سمت توسعه زیست‌بوم های پاک سوق داده و چشم‌اندازهای بلندمدتی را برای شکل‌گیری یک اکوسیستم حفاظت شده با فرهنگ‌سازی میان اقشار جامعه پدید آورده است.
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، همانطور که پایتخت کشور نروژ هم‌اکنون به عنوان پایتخت خودروهای الکتریکی در جهان شناخته می‌شود اما مسئولان اجرایی این کشور به همین مورد اکتفا نکرده و مصوب کردند تا به شکلی آرام تمامی خودروهای فسیلی را از خیابان های این کشور خارج کنند.
برای تحقق این هدف مهم نیز، بسته‌های تشویقی و خرید خودروهای الکتریکی را در برنامه‌های خود قرار داده‌اند.
گزارش های جدید حاکی از آن است که سال ۲۰۱۷، بیش از نیمی از خودروهای خریداری شده در این کشور، خودروهای الکتریکی بودند.
با وجود اینکه نروژ یکی از کشورهای اصلی صادرکننده نفت و گاز اروپا به شمار می‌رود، ۹۸ درصد برق این کشور از نیروگاه‌های برق آبی تأمین می‌شود و بر این اساس خودروهای الکتریکی این کشور از پاکترین خودروهای جهان به شمار می‌روند.
حال جالب اینجاست «آوینور»؛ کمپانی دولتی مسئول اکثر فرودگاه‌های نروژ هم اعلام کرده که به دنبال برقی کردن تمامی هواپیماهای این کشور تا سال ۲۰۴۰ است.
داک فالک پترسون؛ مدیر اجرایی آوینور به آسوشیتدپرس گفته است که گمان می‌کنیم تمامی پروژه‌های با مدت زمان کمتر از 5/1 ساعت را می‌توانیم از طریق هواپیماهای برقی انجام دهیم و بر این اساس پرواز به پایتخت کشورهای اسکاندیناوی را می‌توان به راحتی با این هواپیماها انجام داد.
مزیت این هواپیماها در ارزانی و بی‌سر و صدایی آن است اما با این حال هنوز ذخایر باطری موجود تحمل وزن هواپیماهای کوچک را ندارد.

منبع خبر:معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
تولید آب آشامیدنی از آب مورد استفاده در نیروگاه ها ممکن می شود

محققان دانشگاه ام آی تی آمریکا یک سیستم جدید را طراحی کردند که امکان تولید آب آشامیدنی را از آب مورد استفاده در نیروگاه ...


news-image
توسعه و بهینه سازی دستگاه یونجه چین تیغه ای

این دستگاه به دلیل کم حجم بودن و کم هزینه بودن نسبت به نمومنه های خارجی آن


news-image
تراپیوستگی بستری برای روایت‌های تازه از موزه‌ها

۱۸ ام ماه می که امسال با تاریخ جمعه ۲۸ ام اردیبهشت برابر شده است ، روز جهانی موزه‌ها نامیده می‌شود. روزی برای بزرگداشت و ...