دمپایی مجهز به پارک خودکار | نخبه ها
خدمات مرکز


دمپایی مجهز به پارک خودکار
news-image


شرکت نیسان اقدام به طراحی یک سری دمپایی جدید کرده است که دارای قابلیت پارک خودکار بوده و پس از خارج شدن از پای شما به‌صورت خودکار، به‌صورت منظم جفت می‌شود.
پارک خودکار در میان خودروها به‌عنوان یک پدیده جدید شناخته نمی‌شود. شرکت‌هایی مانند نیسان، سیستم‌های پارک خودکار پیشرفته‌ای را عرضه کرده‌اند که به‌شدت مورد استقبال کاربران قرارگرفته‌اند و یکی از محبوب‌ترین این سیستم‌ها، فناوری ProPilot بوده است.

حال این شرکت بر پایه این فناوری، امکانات جدیدی را ارائه کرده است که نشان می‌دهد که این فناوری تنها به خودروها محدود نیست. بر اساس اعلان رسمی این شرکت، محصول جدیدی بر پایه فناوری ProPilot عرضه‌شده است که Ryokan نام دارد. Ryokan به معنای هتل‌های سنتی ژاپنی است و این شرکت توانسته است تا برای این هتل‌ها، امکانات پارک هوشمند را در سطحی جدید عرضه کند.

امکانات یاد شده شامل میز، تشکچه‌های ویژه نشستن و حتی دمپایی‌هایی هستند که به‌صورت خودکار به مکان موردنظر خود رفته و در مورد دمپایی، جفت می‌شوند. این قابلیت برای نخستین بار بر روی این سیستم‌ها عرضه‌شده است و به کمک آن می‌توان فناوری پارک خودکار خودرو را بر روی هر وسیله عادی و روزمره‌ای پیاده‌سازی کرد. با این وجود باید دید که استقبال عمومی از این فناوری چگونه خواهد بود و آیا صرف این‌همه هزینه برای جفت کردن دمپایی‌ها، امری منطقی خواهد بود یا این‌که انسان به اوج تنبلی رسیده است.

منبع خبر:سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
برگزیدگان دومین المپیاد دانش‌آموزی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی طی مراسمی مو ...

مراسم اختتامیه دومین المپیاد دانش‌آموزی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی 21 اسفندماه 96 در محل معاونت علمی و فناوری ریاس ...


news-image
مراحل تست و آماده‌سازی سنگین‌ترین موشک تاریخ به حالت تعلیق درآمد

سخنگوی شرکت "اسپیس‌ایکس" طی بیانیه‌ای اعلام کرد تمام مراحل تست و آماده‌سازی سنگین‌ترین موشک تاریخ به دلیل


news-image
از ترافیک مغزی چه می‌دانید؟

پژوهشگران آلمانی دریافتند که پدیده‌ای به نام ترافیک سلول‌های عصبی در مغز ایجاد می‌شود که در اثر آن منبع انرژی سیناپس‌های ...