مدیریت شناورها با استفاده از نرم‌افزار سی مستر آسان می‌شود | نخبه ها
خدمات مرکز


مدیریت شناورها با استفاده از نرم‌افزار سی مستر آسان می‌شود
news-image


محققان داخلی در حوزه دریا، با آگاهی از نیازها و نبود محصولات داخلی در کشور، به‌منظور رفع نیازهای مرتبط با دریا اقدام به راه‌اندازی نرم‌افزار سی مستر کرده اند. 
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت دانش‌بنیان اطلس راهبر دریا به‌عنوان  تولیدکننده سیستم جامع مدیریت کشتی به دلیل مشاهده نیاز و نبود هیچ‌گونه محصول داخلی جهت رفع نیازهای مرتبط، اقدام به راه‌اندازی نرم‌افزار سی مستر در شرکت‌های کشتیرانی مختلف برای شناور کابل گذار،  شناور تانکر و 17 شناور فراساحلی انجام داده است.
 
مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان اطلس راهبر دریا با اشاره به‌ضرورت کاهش هزینه‌ها و خطاهای انسانی و کاهش خطرات زیست‌محیطی گفت: مهم‌ترین دستاورد فناورانه محصول تسهیل مدیریت شناورها و مدیریت مکانیزه‌ کشتی و امکان ارتباطonline   شناور و دفتر مالک شناور است.
هویزاوی با تاکید به برنامه فروش نرم‌افزار در سطح بین‌المللی افزود: تأییدیه‌های بین‌المللی از معتبرترین ارگانهای دریایی در دنیا ازجمله ( (DNV-GL اخذشده و بروشور انگلیسی جهت شرکت در نمایشگاه‌های بین‌المللی و مارکتینگ تهیه‌شده است.
وی با اشاره به فرصت‌ها و زمینه‌های رقابتی را در عرصه  داخلی صنعت دریایی کشور و تولید دانش دریایی اضافه کرد: عدم اجبار جهت استفاده از نرم‌افزارهای خارجی، استفاده از کارشناسان داخل و عدم ترس از تاثیر تحریم هاو هزینه بسیار کمتر نسبت به محصولات خارجی ازجمله مهم‌ترین فرصت‌های تولید این محصول است.
مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان اطلس راهبر دریا ادامه داد: قطعا با توجه به ظهور فناوری نوین الزاماتی که پس‌ازآن ایجاد می‌شود، علی‌الخصوص در صنایع دریایی وجود چنین محصولاتی ضروری و حائز اهمیت است. میزان حمایت‌ها می‌بایست افزایش یابد چراکه ایجاد فرهنگ به‌کارگیری دانش‌های نوین دریایی امری است که توسط ارکان اصلی و قدرتمند قابل‌اجرا است.
وی با تاکید به دورنمای طرح ، میزان ارزآوری و مقایسه قیمت آن با نمونه‌های مشابه خارجی عنوان کرد که اکنون مشکل اصلی مالکان کشتی عدم نقدینگی برای خرید است که در اثر رکود بسیار شدید صنایع دریایی ایجادشده است، با توجه به اینکه قیمت این محصول به نسبت مشابه خارجی ارزان و مقرون‌به‌صرفه تر است،  قطعا موردتوجه قرار خواهد گرفت.

منبع خبر:معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
انکوباتور دی‌اکسیدکربن تجاری سازی شد

یکی از شرکت‌های عضو پارک فناوری پردیس معاونت علمی، پس از تلاش‌های فراوان، موفق به تولید نهایی انکوباتور co2در ایران شده ...


news-image
نانوچلنج برگزار می‌شود

چهاردهمین دوره از چالش‌های نانو در پلتفرم "نانوچلنج" از سوی ستاد توسعه فناوری نانو با هدف افزایش پایداری حرارتی ویتامین ...


news-image
تولید کیت‌های استخراج DNA وRNA بومی سازی شد

تولید کیت های استخراج DNA ،RNAو مواد بیولوژیک با تکیه بر دانش متخصصان داخلی و به منظور بی نیازی از واردات در کشور بومی س ...