توسعه فعالیت‌های علمی و فناورانه میان محققان ایران و استرالیا | نخبه ها
خدمات مرکز


توسعه فعالیت‌های علمی و فناورانه میان محققان ایران و استرالیا
news-image


پروفسور"دنیس ولاکولیس  عضو مرکز نوروسایکیاتری(عصب روانپزشکی) بیمارستان رویال ملبورن استرالیا درجریان بازدید ازآزمایشگاه های ملی نقشه برداری مغز و دانشگاه تربیت مدرس ، خواستار همکاری و تبادل تجربیات با محققان و اساتید ایرانی برای اجرای طرح های مشترک تحقیقاتی در حوزه های مرتبط با علوم شناختی شد.

دنیس ولاکولیس عضو مرکز "نوروسایکیاتری " بیمارستان رویال ملبورن استرالیا که با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و به دعوت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به ایران سفر کرده است، فعالیت های اساتید و متخصصان  ایرانی در ارتباط با پروژهای علمی را چشمگیر توصیف کرد و حمایت و سرمایه گذاری برای تجهیز آزمایشگاه های تخصصی در آزمایشگاه های ملی نقشه برداری مغز و دانشگاه تربیت مدرس را شایان  توجه دانست.

وی در گفت و گو با مسوولان این دو مرکز علمی و تحقیقاتی ایران پیشنهاد کرد تا پروژه های مشترک تخصصی میان محققان و اساتید استرالیایی و ایرانی به اجرا گذاشته شود.

همچنین، محمدرضا آی رییس آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز در این بازدید که تنی چند از اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، علوم بهزیستی و توانبخشی و دانشگاه تهران نیز حضور داشتند، با تشریح فعالیت ها و اقدامات این مرکز نحوه ارایه خدمات، برنامه های آزمایشگاه و دورنمای فعالیت های آینده آن را تشریح کرد.
بر اساس این گزارش، آزمايشگاه ملّی نقشه برداری مغز با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی به منظور پاسخگویی به بخشی از نيازهای پژوهشی و فن آوری کشور در زمينه ايجاد زيرساخت تصويربرداری و تحريک مغزی برای تحقيقات شناختی و ارائه خدمات دانش بنيان و روزآمد در حوزه علوم و فن آوري های شناختی تاسیس شده است. 

ترویج اهمیت پژوهش و فعالیت های فناورانه در حوزه علوم و فناوری های شناختی و نقشه برداری مغزی، کمک به توسعه و گسترش پژوهش ها ، ارائه خدمات دانش محور از جمله تصویربردای تخصصی از مغز ، تحریک مغز با استفاده از روش های متنوع و مکمل، پردازش و ترکیب داده ها و تصاویر چند وجهی مغزی با استفاده از ابزارها و لوازم روزآمد از وظایف و فعالیت های این مرکز علمی و تخصصی است.

منبع خبر:بنیاد ملی نخبگان

خبر های دیگر
news-image
تخفیف 50 درصدی شرکت‌های خلاق برای حضور در نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال

با برپایی پاویون «ایران ساخت»در دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی رسانه‌های دیجیتال از حضور شرکت‌های خلاق در این رویداد با ت ...


news-image
پماد ترمیم زخم با ویژگی آنتی باکتریال

عرفان رجبی هرسینی عضو موسسه حامی نوابغ جوان در زمینه درمان زخم موفق به ساخت و اختراع پماد ترمیم زخم با ویژگی آنتی باکتری ...


news-image
کنترل چاقی به کمک سلول‌های بنیادی

یک نظریه مرتبط با چاقی نشان می‌دهد که وقتی بدن توانایی تولید چربی قهوه‌ای سالم را از دست می‌دهد، سلول‌های چربی سفید ناسا ...