هوش مصنوعی به کمک فوتوشاپ می آید | نخبه ها
خدمات مرکز


هوش مصنوعی به کمک فوتوشاپ می آید
news-image


تازه ترین نسخه از برنامه ویرایش عکس فوتوشاپ که به هوش مصنوعی مجهز است در دسترس عموم قرار گرفت. نسخه اولیه این برنامه در ماه نوامبر عرضه شده بود.
به گزارش سیناپرس به نقل از مهر، قابلیت هوش مصنوعی فوتوشاپ که در نسخه ۱۹.۱ آن عرضه شده انتخاب شی یا Select Subject نام دارد.شرکت ادوبی با استفاده از فناوری هوش مصنوعی خاص خود موسوم به Sensei این قابلیت را به برنامه فوتوشاپ اضافه کرده است. با استفاده از قابلیت یادشده می توان شی خاصی را در یک عکس یا تصویر از پس زمینه اش جدا کرد.

این کار تا به حال به طور دستی و با استفاده از ابزار متنوعی که در فوتوشاپ وجود دارد، صورت می گرفت و از جمله کارهای وقت گیر در برنامه فوتوشاپ بود. اما از این پس چنین کاری با سرعت بالایی صورت می گیرد.

ادوبی می گوید در آینده قابلیت های هوش مصنوعی فوتوشاپ باز هم بیشتر می شود تا کاربران و گرافیست ها بتوانند با سرعت بیشتری طرح های خود را تکمیل کنند و از اتلاف وقت آنها جلوگیری شود.

قابلیت Select Subject به گونه ای طراحی شده که کاربر می تواند تمامی اشیا و اشخاص موجود در یک تصویر را انتخاب کند تا آنها به سرعت از پس زمینه جدا شوند. البته اگر در جریان این فرایند بخش هایی از پس زمینه به اشتباه توسط هوش مصنوعی انتخاب شوند کاربر می تواند با استفاده از ابزار Subtract from Selection به سرعت این مشکل را برطرف کند.

منبع خبر:سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
تغییرات فصلی در اتمسفر سیاره‌های فراخورشیدی می‌تواند نشانه حیات بیگانه باشد

پژوهش جدید اخترشناسان نشان می‌دهد که تغییرات فصلی در اتمسفر سیاره‌های فراخورشیدی می‌تواند نشانه حیات بیگانه باشد.


news-image
گذاری برنحوه آشکارسازی سرقت‌های علمی

نرم‌افزار تشخیص سرقت علمی، سامانه‌ای تحت وب است که


news-image
بیواتانول سوختی سبز و مفید برای حفظ محیط‌زیست

درحال حاضر ظرفیت تولید سـوخت زیسـتی در کشـور وجود دارد؛ اما عزم ملی در به کارگیری آن وجود ندارد. کشـورهای پیشـرفته دنیا ...